Obrovský úspech našich chalanov!

Turnaj s názvom TRENČÍN FLOORBALL GAMES hostil počas minulého víkendu kvalitné tímy vo viacerých kategóriách. Diváci mohli vidieť v akcii domácich hráčov z AS Trenčín, 1. FBC Trenčín, ale tiež šikovné nádeje zo Snipers Bratislava alebo Tsunami Záhorská Bystrica. Naši starší žiaci z DFA NITRA do tohto 3-dňového turnaja nevstupovali s veľkými nádejami, čo potvrdzuje aj tréner Patrik Foltys: „prišli sme si zahrať s tým, že sme nerátali s medailovým umiestnením.“ Začiatok turnaja naším mladým nádejam nevyšiel, zo skupiny A postúpili zo štvrtého miesta, čo znamenalo súboj s prvým tímom B skupiny, ktorým bol AS Trenčín.

„Štvrťfinálový zápas s AS Trenčín sme hrali fantasticky ,všetci podali výborný výkon čo sa zobrazilo aj na výsledku a začalo sa písať prekvapenie turnaja DFA NITRA porazila a vyradila AS z turnaja.“ – tréner.

Fantastický obrat v hre trval aj počas ďalších zápasov, kde v semifinále zdolali ďalšieho domáceho giganta: „semifinálový zápas bol nesmierne ťažký domáce FBC Trenčín celý čas viedlo, ale naša nesmierna túžba po víťazstve sa splnila a zápas sme vyrovnali a v predĺžení vyhrali.“ – opisuje zápas náš tréner. DFA NITRA je vo finále.

Zlatou čerešničkou bol zápas so Snipers Bratislava, s ktorým sme sa v základnej skupine už raz stretli. Náš head coach opisuje posledné chvíle turnaja: „finálový zápas sme išli s rešpektom, náš súper boli Snipers, s ktorým sme v základnej časti vysoko prehrali, ale aj tu sa ukázala naša pevná vôľa vyhrať. Každý zápas môže byť iný, náš sen za víťazstvom sa naplnil a DFA NITRA vyhrala 5:3 .“

Na finálový zápas prišlo povzbudiť aj viacero rodičov, za čo by sme sa im chceli touto cestou poďakovať.

Výsledky zápasov:

Základná skupina

  • DFA NITRA – Snipers Bratislava                          3:7
  • FBC Florbal Trenčín – DFA NITRA                      3:4pp.
  • Tsunami Záhorská B. Modrí – DFA NITRA        6:2

Štvrťfinále

  • DFA NITRA – AS Trenčín                                      7:5

Semifinále

  • DFA NITRA – 1. FBC Trenčín                               3:2pp.

Finále

  • DFA NITRA – Snipers Bratislava                         5:3

 

Naši dorastenci taktiež nezaháľali a zúčastnili sa iného turnaja na Považí, z ktorého doviezli striebro. Dva zápasy dokázali vyhrať rozdielovým výsledkom, naopak s AS Trenčín výrazne zakopli. Okomentoval to Chris Hrušovský: „dôvodov prečo sme prehrali bolo viac, ale asi ten najdôležitejší bol ten, že nám chýbala polovica chalanov.“ Napriek prehre Chris tvrdí, že náš tím dorastencov je veľmi dobrá partia a navzájom sa podporujú. Chris nastupuje vo viacerých kategóriách a preto je tréningovo aj zápasovo veľmi vyťažený. Zaujímalo nás ako zvláda školu v spojení s florbalom: „Zatiaľ som to stíhal úplne v pohode. Rodičia ma plne podporujú a sú mojou najväčšou oporou.“

Výsledky:

DFA 15:8 Červeník

DFA 4:21 AS Trenčín

DFA 10:5 Victory Stars Dubnica

 

Prvý ligový zápas dorastencov si môžete pozrieť naživo v Nitre 26. septembra.

Našim chalanom prajeme veľa vyhratých zápasov. Držíme palce v novej sezóne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *