“Našou najsilnejšou tímovou zbraňou je hlavne spolupatričnosť a priateľský kolektív”, tvrdí dorastenecký tréner MICHAL HUDÁK

Michal, ty si hlavným trénerom našich dorastencov, povedz nám niečo o sebe. Ako si sa dostal k florbalu, čo ťa zaujalo na trénerskej pozícii a aké máš s tímom ambície?

Ahoj, tak k florbalu som sa dostal ešte na základnej škole na hodine telesnej výchovy, kde som si s kamarátom zo sekundy na sekundu povedal, že poďme to niekam skúsiť. Našli sme si tréningy Nitry a hneď na druhý deň sme sa vybrali do haly. Ja som aktívne brankár, no vždy som chcel byť aj tréner a nakoľko mám chuť sa venovať deťom a snažiť sa pomôcť rozvíjať ich talent a florbalovú kariéru ďalej tak som si povedal, že to jednoducho skúsim aj na lavičke ako tréner. Medzi hlavné ambície nášho tímu je vytvoriť stabilný a skvelý kolektív medzi chalanmi a skúsiť sa kvalifikovať na MSR.

 

Fanúšikovia mali možnosť na našich stránkach vidieť fotografie z letnej prípravy. Ako prebiehala, koľko trvala a čo hovoríš na účasť na tréningoch?

V prvom rade by som chcel poďakovať fotografke za to, že zvečnila tieto momenty tvrdej driny. Máme možnosť trénovať pod vedením úžasného trénera, ale aj človeka Braňa, ktorý má plno skúseností takže  sa snažíme nabrať čo najviac skúseností a čo najlepšie sa pripraviť do sezóny. Táto letná príprava trvá od 28. júla a končí sa nám 27. augusta. Braňo spravil všetko preto, aby sme sa dobre cítili a taktiež povýšili našu úroveň na nový level. Mužská účasť je síce slabšia, ale za to to vynahrádzajú naši dorastenci, ktorí sa jej pravidelne zúčastňujú v nad očakávajúcom počte.

 

 Nedávno si bol s mužmi na turnaji a priviezli ste zlato. Medzi vami bolo aj pár dorastencov. Ako by si zhodnotil ich výkon?

Mal som myšlienku založiť turnajový tím, v ktorom budú tí najlepší z najlepších. Medzi členov tohto tímu patria aj práve spomínaní naši nitrianski dorastenci, ktorí si tak nie len vyskúšali zápasy proti mužom, ale aj upevnili vzťahy medzi sebou. Najmladším hráčom bol Ivo Smida, ktorý má len 13 rokov, ale medzi kategóriou mužov sa nestratil, taktiež ako aj náš kapitán dorastencov Martin Bútora, či Chris Hrušovský. Taktiež sa snažíme dosiahnuť dohody medzi hráčom Púchova Máriom Hantákom, ktorý by mal obrovský prínos pre náš tím. Takže by som to chcel veľmi pozitívne zhodnotiť, pretože chalani hrali fakt skvele a mal som z nich obrovskú radosť.

 

 Čo považuješ za najsilnejšiu tímovú zbraň?

Našou najsilnejšou tímovou zbraňou je hlavne spolupatričnosť a priateľský kolektív, samozrejme nesmie chýbať ani tvrdá práca na tréningoch a rešpektovanie pokynov trénera. Máme obrovské ambície a chuť dosahovať najlepšie výsledky.

Ďakujem za rozhovor.

 

Michalovi prajeme pevné nervy a veľa úspešných brankárskych zákrokov!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *