Baráž úspešná?!

Počas víkendu odohral náš ženský tím záverečné 2 barážové zápasy, ktoré boli zároveň tými poslednými v sezóne 2017/18.
Pre udržanie extraligovej príslušnosti stačil ženám jediný bod. To sa podarilo už v sobotu, keď baby porazili súperky z 1.FBC Trenčín a spolu s Prešovom, ktorý porazil hráčky bratislavského Lida, si zahrajú najvyššiu ženskú súťaž aj v budúcom ročníku.

1.FBC Florbal Trenčín a DFA Nitra 5:9 (1:3, 2:5, 2:1)

Veľkosť mestskej športovej haly v Nemšovej je dobre známa všetkým priaznivcov ženského florbalu a už od úvodu bolo jasné, čo možno od zápasu čakať.
Hra sa prelievala zo strany na stranu a ani jeden z tímov nechcel súperkám dopriať na svojej polovici príliš veľa priestoru.

Úvodný gól zápasu prišiel v 6.minúte z hokejky Moniky Pintérovej. Baby sa tak dostali do vedenia a toho už sa do konca zápasu nevzdali.

Do šatne sa išlo za stavu 1:3 z pohľadu domácich a aj napriek tomu, že hneď v úvode prostrednej časti hry dokázali využiť presilovku, patrila táto časť hry Nitre. Odpoveď prišla už po 15 sekundách a zatiaľ čo naša brankárka Peťa Hačková kapitulovala už len raz, na opačnej strane sa sieť za brankárkou Trenčína rozvlnila ešte 4krát.

V poslednej tretine sa ešte domáci celok snažil zabojovať, no naše hráčky si svoje úlohy, nielen v defenzíve, plnili zodpovedne, čo im prinieslo vytúžené víťazstvo a v konečnom zúčtovaní aj extraligu pre nasledujúcu sezónu!

Góly Nitra: Pintérová 2 (Janegová, Fernézová), Fernézová 2 (Pintérová 2), Janegová (Blehová), Bírová? (Pintárová), Daubnerová, Bodorová (Vankúšová), Blehová (Bírová)
 

ŠK Lido Prírodovedec – DFA Nitra 6:4 (1:1, 4:3, 1:0)

Bratislavské Lido už? Šancu postúpia? do extraligy nemalo. Nitra naopak mala istotu zotrvania a tak v tomto zápase už o nič nešlo. Oba tímy si mohli z chuti zahrali a šancu dostali hráčky, ktoré v predchádzajúcich zápasoch nenastupovali pravidelne.

Úvod vyšiel naopak lepšie našim ženám, keď sa do vedenia dostali už v 2.minúte. Vyrovnanie prišlo o 6 minút a viac gólov už diváci do prestávky nevideli.

2.tretina bola na góly podstatne bohatšia. V priebehu 3 minút sa presnými zásahmi blysli oba tímy.
Misky váh na svoju stranu naklonili dvoma gólmi naše hráčky, no druhá desaťminátovka tejto časti hry patrila domácim, ktoré sa v priebehu minút presadili krát a razom viedli.

V poslednej časti hry sa na gól čakalo až do záverečnej sekundy. Obe brankárky predviedli niekoľko dobrých zákrokov a držali čistý štít.
Bodku za zápasom v podobe využitej presilovky v čase 19:59 napokon dal domáci tím, ktorý si tak pripísal druhé víťazstvo v baráži.

Góly Nitra: Pintérová? 3 (Janegová 2, Javorová), Bírová
Na záver ešte prinášame zhodnotenie spokojnej kapitánky – Romany Janegovej:

Vedeli sme, že ak vyhráme sobotný zápas, tak postup máme istý. Preto sme si povedali, že ideme do toho naplno a žiadne zaváhanie sme si nepripúšťali.
Myslím si, že tak aj naša hra vyzerala. Celú hru sme mali pod kontrolou.
Po zápase nám padol veľký kameň zo srdca a vedeli sme, že v nedeľu v Bratislave už o nič nepôjde.
Preto to bola skvelá príležitosť poslať tam naše mladšie hráčky, ktoré nedostavali toľko priestoru v ostatných zápasoch. Vábec nám nevadilo, že sa prehralo.
Už je to celé za nami.
Chcem poďakovať babám, že bojovali až do konca a vlastne aj za celú sezónu. Dala nám veľa skúseností.

Romane ďakujeme a taktiež aj celému ženskému tímu za predvedené výkony a výsledky nielen v baráži!
Záverečné zhodnotenie sezóny od trénera Michala Špeťka vám prinesieme v priebehu budúceho týždňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *