Prvé body pre Nitru získali ženy

Víkend priniesol zápasy niekoľkých kategórií. Prvé domáce zápasy odohrali naše extraligové ženy, ktoré sa rozhodne nenechali zahanbiť. Juniori v nedeľu vycestovali do hlavného mesta.

ŽENY hrajúce Hyundai extraligu dokázali uchmatnúť prvé body pre Nitru, keď porazili tím z Pruského, ktorý málokedy ťahá za kratší koniec. Dokonca ani dohromady 14 minút hry v početnej prevahe Pruské nedokázalo využiť. Po neúspešnom prvom kole na Orave sa naše nežné pohlavie postavilo na nohy a predviedli peknú kombinačnú hru, ktorú začali nacvičovať počas týždňových tréningov. “Dnes sme hrali konečne to, čo na tréningoch cvičíme. Rýchly prechod do útoku a hrať rýchlo a agresívne. Bohužiaľ, strašne veľa času sme boli v oslabení a tomu sa musíme vyvarovať.” – tréner Roland Drgoň pre szfb.sk

V druhom zápase s momentálne najsilnejším tímom ženskej extraligy, NTS FK – ZŠ Nemšová, prehrali v pomere 2:5, avšak v zápase nechali srdce. Po skvelej prvej tretine, kde Nitra prehrávala len o jediný gól, prišiel výpadok, kvôli ktorému Nemšová odskočila na rozdiel štyroch gólov. Kvalitný zápas ocenili nielen hráčky oboch tímov, ale i diváci, ktorí mali možnosť vidieť viacero krásnych akcií s veľkými emóciami.

Radko Čurný tvorí s Rolandom skvelú dvojicu a sú najmladšou trénerskou dvojicou v Hyundai extralige. Slovami chvály nešetril ani on: “Víkendové zápasy by som zhodnotil kladne. Diváci videli dievčatá v zápasoch po dlhých 7 mesiacoch a určite si prišli na svoje. V sobotu sme porazili nášho rivala Pruské po kvalitnom výkone celého tímu 5:2. Konečne sme hrali na 3 formácie a každá jedna si splnila svoje povinnosti. V nedeľu sme privítali Nemšovú, momentálne asi najlepšie družstvo v lige a z môjho pohľadu to bol fantastický zápas. Vysoké nasadenie z oboch strán, útoky sa striedali zo strany na stranu a to celých 60minút. Obidva tímy si zaslúžia pochvalu. Síce sme nakoniec prehrali 2:5 ale dievčatá si dokázali, že dokážu hrať vyrovnaný zápas s hocikým a verím, že ich to ešte viac nakopne do ďalších zápasov. Bol vidieť progres na našej hre vďaka návratom do zostavy viacerých hráčok a posile Andrei Šidlovej. Teším sa na zápas, keď konečne nastúpime v úplne plnej zostave 🙂 Vtedy sa len ukáže naša skutočná sila. Takisto veľká pochvala patrí našej opore v bránke Tei, ktorá predviedla stabilne kvalitné výkony. S týmto víkendom sme spoločne s trénerom spokojní a tešíme sa už na ďalšie dva domáce zápasy 10 a 11 októbra, kedy privítame Sabinov a v televíznom zápase Spišskú Novú Ves. Príďte nás povzbudiť, dievčatá si to zaslúžia.”

Po víkende ostávame na poslednom mieste tabuľky, avšak s pozitívnou vidinou do budúcna.

Výsledky zápasov:

ŠK Slávia DFA SPU Nitra – ŠK 98 Pruské  5:2 (2:0, 2:1, 1:1) 

Góly Nitra: Pintérová, Styková (Pintérová), Janegová (Šidlová), Šidlová (Pintérová), Krajčová (Blehová)

ŠK Slávia DFA SPU Nitra – NTS FK – ZŠ Nemšová  2:5 (1:2, 0:3, 1:0) 

Góly Nitra: Šidlová, Pintérová (Macejáková)

 

JUNIORI po minulom domácom zápase s FBC Paradise Nitra, ktorý nakoniec nešťastne prehrali, vycestovali do Bratislavy. Hostil ich líder tabuľky – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava. Prvý gól Nitry strelil Lukáš Matušík, ktorý nám priblížil dej zápasu: “Dostali sme góly po našich chybách, prvá tretina nám moc nevyšla. Do druhej sme išli bez jedného zraneného obrancu takže sme to mali ťažšie, ale nevzdávali sme sa. Mali sme veľa šancí dokonca aj trestné strieľanie ktoré nám bránková konštrukcia nedopriala premeniť. O pár minút neskôr bolo trestné strieľanie proti nám, ktoré brankár úspešne zneškodnil. V 3. tretine sme už išli z posledných síl. Zápas hodnotím celkom kladne, mali sme aj svetlé momenty a v kabíne panovala celkom pozitívna nálada.”

Slovo sme dali aj trénerovi Marošovi Migovi: “Na zápas sme kvôli zraneniam nastúpili s dvomi päťkami z ktorých jednu tvorili dorastenci, takže cieľ sme mali jasný – pokúsiť sa sťažiť domácim cestu za víťazstvom, zahrať si kvalitný zápas, ktorý by dal mladým chalanom zase niečo nové a nezraniť sa. Všetko až na to zranenie sa nám podarilo, lebo v prvej tretine sme prišli o jedného z troch obrancov tak sme to potom museli riešiť rotáciou chalanov na rôznych postoch aby sme ako tak stíhali kondične so súperom. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené, dokázali trestať naše chyby v obrane ktorých sme nedokázali zase vyvarovať. Chalani prehru zobrali ako realitu, niečo sme ešte prebrali v kabíne a debata bude určite pokračovať aj na tréningu, lebo je sa o čom rozprávať.”

Výsledok zápasu:

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia DFA SPU Nitra  13:7 (6:3, 4:2, 3:2) 

Góly Nitra: Matušík, Hrušovský 3 (Tokár 2), Tokár 3 (Hrušovský 2, Desat 1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *