Mladší žiaci dvakrát s bronzom!

V závere januára čakal mladších žiakov nabitý program v podobe dvoch turnajov v neďalekých Topoľčanoch a Piešťanoch.
V sobotu, 20.1., ich čakala dvojica súperov z Púchova a Serede, pričom ani s jedným sa v doterajšej sezóne ešte nestretli.

FBK Púchov – DFA Nitra 12:9 (2:2, 5:6, 5:1)

Zápas s rovesníkmi z Púchova začal opatrne, no tempo sa postupne zvyšovalo.
Hra sa prelievala zo strany na strany a na oboch koncoch ihriska sme mohli vidieť niekoľko pekných šancí. Ani jeden z celkov si nevybudoval výraznejšiu prevahu o čom svedčí aj výsledok 2:2.

Prostredná časť hry bola na góly podstatne bohatšia.
Chalani sa osmelili pri prechode do útoku a začali hrať viac tímovo. Kombinačná hra im svedčala a súperovi dokázali nastrielať až 6 gólov.
Avšak v defenzíve to už také ružové nebolo. Najmä nedôsledným pokrývaním si protihráčov umožnili hráčom Púchova dostavať sa do streleckých príležitostí, ktoré bez váhania hostia využívali. Do šatne tak odchádzali len s jednogólovým mankom.

Prelom nastal v 3.tretine, kedy sa podľa slov trénerky Zuzky Csillagovej naši mladší žiaci úplne prestali sústrediť na hru. Možno za to mohla únava, no to Púchovu stačilo a zápas až do jeho záveru kontroloval.
Na 5 inkasovaných gólov dokázali chalani odpovedať len 1 presným zásahom a tak nakoniec odchádzali zo zápasu ako porazení.

Góly Nitra: Smida 4 (Bednárik 2, Bútora, -), Bútora 3 (Smida 2, -), Bednárik 2 (Bajčan, Smida)

ICE Players Sereď – DFA Nitra 6:9 (0:4, 2:3, 4:2)

Po Úvodnom oťukávaní a zoznmovaní sa so súperom sa chalani postupne dostali do tempa s cieľom napraviť? si chuť? po prehratom zápase.
So zlepšenou hrou v obrane nenechali nič? na náhodu. Postupnými prienikmi a na pohľad peknými kombináciami sa im nakoniec podarilo tretinu zakončia? so štvorgólovým náskokom.

Sereď v 2.tretine zmenila taktiku a vstúpili do nej o poznanie dravšie.
Nitranov začali napádať už pri rozohrávke a tým sa ich snažili dostať pod tlak a donútiť k chybám.
Tie napokon prišli a Seredi sa podarilo dvakrát skórovať. Chalani však zakaždým dokázali odpovedať a pridali ešte jeden gól naviac.

Posledná časť hry bola z našej strany herne tou najslabšou. Aj napriek ubúdajúcim silám bojovali naši najmladší, ako to šlo a zápas napokon dokázali dotiahnuť do víťazného konca pomerom 9:6!

Góly Nitra: Bútora 7 (Smida, Bednárik), Bednárik, Smida

3 body a skóre 18:18 (0) napokon mladším žiakov zaručili 3.miesto!
Hoci mrzieť môžee predovšetkým fakt, že 2. Púchov mal na svojom konte rovnaký počet bodov a skóre 20:19 (+1)

Trénerka Zuzka Csillagová sa však na veci pozerala z pozitívneho uhla.
Škoda tohto prehratého zápasu. Myslím si, že sme určite mali šancu vyhrať, no Púchov na záver vsadil všetko na jedného hráča a bohužiaľ sa nám ho nepodarilo ustrážiť a preto to skončilo ako to skončilo.
Nevadí, aj o tom je šport. Dúfam, že si chalani zobrali z tohto zápasu ponaučenie a budeme samozrejme ďalej pracovať na zlepšení.
Pred druhým zápasom boli chalani kvôli prehre trochu sklesnutí, no v šatni sme si povedali pár slov, prehru hodili za hlavu a išli hrať svoju hru.

Hneď? na Úvod nedeľného turnaja (28.1.) v Piešťanoch nám organizátori oznámili, Že prvý? súper – ICE Players Sereď – do Topoľčian nepricestuje.
Keďže náš druhý súper – AS Trenčín – mal prvý zápas naplánovaný až neskôr, oba čakajúce tímy sa rozhodli pre vzájomný priateľský zápas v upravenom zápasovom formáte 3 x 10 minút.

Hráči oboch celkov tak boli radi, že nemusia iba vysedávať a s radosťou si zahrali.
Generálka pred ostrým zápasom skončila napokon nerozhodným výsledkom 4:4.

AS Trenčín DFA Nitra 12:3 (3:1, 4:2, 5:0)

Ani druhé tohtosezónne vzájomné meranie síl s Trenčínom nezačalo podľa plánu.
Hneď od úvodu začali mladší žiaci opäť doplácali na rovnaké chyby ako minule – nedostupovanie hráčov.
Hráči AS ponúkané príležitosti využívali, dostali sa do vedenia a to už po zvyšok zápasu len kontrolovali stav.

Súper mal zvládnutú aj hru smerom dozadu a hoci si chalani, spolu s debutantkou a jedinou zástupkyňou dievčat v tíme Bibou Bidelnicovou, dokázali vytvoriť niekoľko šancí, proti bol pozorný brankár.

Aj napriek niekoľkým zmenám vo formáciách boli hráči Trenčína lepším tímom na ihrisku a aj napriek viacerým pekným zákrokom nášho brankára Jakuba Tótha pohodlne doviedli zápas do víťazného konca.

Góly Nitra: Bútora 3

 

AS Trenčín si pripísal výhru aj v zápase proti FBC Páv Piešťany v pomere 10:4.
Mladším Žiakom tak napokon opäť obsadili 3.miesto.

Na lavičke si svoju premiéru odkrútila trénerka Erika Nagyová.
Z výkonu svojich zverencov síce príliš radosť nemala, no prehru berie ako dobrý príklad a skúsenosť.
Tento turnaj bol mojou premiérou na lavičke mladších žiakov a aj napriek prehre ich musím pochváliť. Všetci z nich sú šikovní, no potrebujú získať zápasovú prax.
Po ví
kende sme si ujasnili viaceré veci, týkajúce sa fungovania na tréningoch, ale i zápasoch, aby to bolo už len lepšie.

Na tréningoch postupne zapracujeme na tom, aby sme sa vyhli obecnému chaosu v našej hre a taktiež aby sme predišli našej najväčšej chybe v zápase neobsadzovanie si hráčov. Všetci sme si vedomí svojich chýb a verím, že sa z nich poučia.

Obom trénerkam Ďakujeme za pozápasové zhodnotenie a prajeme veľa úspechov do ďalších zápasov.
Tie mladších žiakov čakajú už o 2 týždne v domácom prostredí.

Kompletné výsledky zápasov oboch turnajov v Topoľčanoch, tabuľky všetkých odohraných turnajov a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcii mladší žiaci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *