O tíme mužov s trénerom Marošom Migom

Po 10 odohraných zápasoch 2.ligy mužov nám na niekoľko otázok odpovedal človek zodpovedný za obnovenie mužského florbalu v Nitre a tréner v jednej osobe – Maroš Migo.

Ako vznikla myšlienka obnoviť mužstvo mužov a ako prebiehalo skladanie kádra?

Do 2.ligy sme sa prihlásili najmä preto, aby mohli dorastenci naberať skúsenosti aj mimo svojej súťaže a postupne sa tak pripravili na prechod medzi mužov.

Taktiež sme však znovu chceli vrátiť mužstvo mužov na “florbalovú mapu“.

 

Chalanov z dorastu doplnili hráči z okolia Nitry (Zlaté Moravce, Topoľčany..), ktorí súťažný florbal ešte neokúsili a chceli to zmeniť.

 

Najväčší otáznik visel nad brankárskym postom.

Našťastie sa nám z Bratislavského White Eagles podarilo stiahnuť naspäť nášho odchovanca Michala Hudáka a na pár zápasov sa nám podarilo dostať do brány aj Adriána Miga, čo je pomery 2.ligy viac ako dobré obsadenie.

 

Ako hodnotíte novo vyskladané mužstvo?

Ak by som mal zhodnotiť doterajšie zápasy, respektíve celkový chod mužstva, tak musím povedať, že napriek vekovému rozdielu medzi dorastencami a novými hráčmi si všetci navzájom sadli a vytvorili dobrý kolektív, ktorý sa podporuje a hecuje nielen na tréningoch a zápasoch, ale aj mimo ihriska.

 

Trénujeme trikrát do týždňa a myslím si, že postupne napredujeme tým správny smerom. Súhra je lepšia a lepšia, no ešte bude trvať nejaký čas, kým sa dopracujeme tam, kde chceme byť.

Treba však dodať, že sme začali trénovať pomerne neskoro, keďže väčšina hráčov sú študenti, ktorým sme chceli dopriať plnohodnotný oddych počas leta.

Nejaký čas nám zabralo aj zvykanie si na nový povrch, keďže sa tréningy presunuli na halu Olympia, no postupne sme si zvykli a od septembra už chalani makajú naplno.

Touto cestou by som chcel poďakovať vedeniu klubu, ktoré nám vyšlo plne v ústrety v mnohých ohľadoch!

 

Čo sa zápasov týka, niektoré sme odohrali bez problémov a  niektoré sme zvládli skôr bojovnosťou.

Vždy však prišli momenty, keď nás strata koncentrácie alebo neplnenie pokynov takmer a v jednom prípade nakoniec aj stáli víťazstvo, keď sme aj napriek dominantnému výkonu na ihrisku odchádzali ako porazení.

Ale aj takéto zápasy mužstvu vždy niečo dajú a prehry ku športu patria. Niekedy v kontexte práce alebo napredovania mužstva pomôžu dokonca viac ako víťazstvá.

 

S akými ambíciami vstupoval tím do tejto sezóny?

Keď by sme sa mali baviť o nejakých plánoch a cieľoch mužstva, tak ten primárny sme už. splnili. Vrátili sme mužstvo mužov späť do súťažného kolotoča.

Ďalšie plány sa zatiaľ nemenia.

Postupne chceme pritiahnuť nových a taktiež aj bývalých hráčov späť k florbalu, čo sa nám postupne darí napĺňať.

Do mužstva sa vrátili hráči, ktorí v minulosti pôsobili v mužstve juniorov – Šedivý, Martiška a Bányi.

A po ďalšej sezóne alebo dvoch by sme chceli zabojovať o postup do 1.ligy .

A keďže sa už pomaly blížia Vianoce a každý si bude niečo želať, tak ja si želám pre mužstvo a celý klub hlavne bohatú mládežnícku základňu, aby sa všetkým vyhýbali zranenia a aby sme boli, tak ako na poslednom reprezentačnom zraze juniorov, hrdý, že sú vo výbere Slovenskej reprezentácie aj hráči, či hráčky z DFA Nitra.

 

Marošovi Migovi ďakujeme za zodpovedanie našich otázok a jemu ako aj mužstvám pod jeho taktovkou prajeme do ďalšej časti sezóny len to najlepšie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *