Dorastenci vonku s 50% úspešnosťou

Prvý októbrový víkend bol v znamení mužských kategórií. Dorastenci, ako aj muži, odohrali svoje zápasy na súperovej pôde.

Po posledných prehrách dorastencov pred domácimi divákmi sa našim chlapcom podarilo získať prvé body do tabuľky. V Komárne odohrali dvojzápas proti FBC 11 Trnava a FBC Páv Piešťany. Slovo si opäť vzal tréner Michal Hudák, ktorý po predošlých prehrách chváli disciplinovanú obranu: “V prvom rade by som sa chcel poďakovať hráčom, ktorí vycestovali na dvojzápas do Komárna. Do Komárna sme prišli bez najväčších opôr a v prvom zápase sme si silu merali s hráčmi Trnavy. Už od úvodu zápasu sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Sústredili sme sa hlavne na kvalitnú obranu a rýchle protiútoky, z ktorých sa nám podarilo vsietiť niekoľko gólov a dostať hráčov Trnavy pod tlak. Vytvorili sme si dostatočný náskok na začiatku tretej tretiny no postupne nám už dochádzali sily, Trnava sa nevzdala a tlačili čoraz viac, čo znamenalo aj to, že dotiahli výsledok na konečných 11:7. Mám radosť z tohto víťazstva pretože Trnava hrala dobrý florbal.”

O 20 minút po skončení tohto zápasu nastúpili dorastenci na druhý zápas: “Aby toho nebolo málo, že hráme dva zápasy po sebe tak sa nám zranil obranca, čo znamenalo, že zápas sme hrali 9+1 proti oddýchnutým Piešťanom, ktoré od začiatku zápasu diktovali tempo hry a my sme sa snažili čo najviac odolávať. Podarilo sa nám dať nejaké góly. Chalani boli unavení po ťažkom prvom zápase, neboli sme v plnej sile, dobehli nás zranenia zo zápasu s Trnavou, takže výsledok 12:4 nevidím až tak negatívne. My s chalanmi sme sa prišli do Komárna hlavne zabaviť, zahrať si florbal a robiť to čo nás baví.”

Výsledky zápasov:

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBC 11 Trnava   11:7 (5:3, 2:0, 4:4)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBC Páv Piešťany   4:12 (1:4, 0:3, 3:5) 

 

Muži po viacerých posilách v tíme nedokázali zvíťaziť nad FBC White Eagles Bratislava. Nepomohlo tomu ani to, že až 19 minút hrali v oslabení. V zápase sa ukázal mladý a talentovaný Chris Hrušovský, ktorý vekovo patrí do kategórie dorastencov. Vsietil 2 góly z troch.

Vyjadrenie Chrisa Hrušovského k zápasu: “Zápas hodnotím pozitívne bol to môj prvý zápas v prvej lige mužov . Získal som veľa nových skúsenosti a konečne zistil o čom táto súťaž je . Myslím si,že sme hrali dobre až na zbytočné vylúčenia ktoré nás stáli sily a nedôraz v prebránkovom priestore, na ktorom určite musíme zamakať.”

Marek Šedivý navyše spomína aj nesústredenosť a nedisciplinovanosť : “V úvodnej tretine sme začali dobre viedli sme už 0:2 no odvtedy sa spustila lavína, prakticky celú tretinu sme hrali v oslabení čo súper dokonale využíval. V druhej tretine nám ponúkol super presilovú hru 5 minút, ktorá prakticky bola naša oslabovka. Inkasovali sme 2 góly v presilovej hre, z týchto veci sa treba poučiť. V tretej tretine sa naša hra už trochu zlepšila, no náskok súpera bol už priveľký. Treba sa z tohto zápasu poučiť a byť viac disciplinovaný , sústredený , každý nový zápas je pre každého hráča nová skúsenosť, keďže väčšina mužstva prvú ligu ešte nehrala. Dúfajme že budúce domáce dvojkolo si pripíšeme prvé body.”

Výsledok zápasu:

FBC White Eagles Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra   (5:2, 4:1, 1:0) 

Mužom prajeme veľa šťastia v nasledujúcom dvojkole.

 

Najbližší víkend sa predstavia na domácej pôde ženy, ktoré sú pripravené chytiť za dvojzápas plných 6 bodov. Nedeľný ženský zápas bude vysielaný na huste.tv, nakoľko hala bude pre divákov uzavretá z dôvodu pandémie. V nedeľu sa tiež predstavia juniori, ktorí podobne ako muži, čakajú na prvé body do tabuľky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *