Doma i vonku tentokrát nevýherne

Víkend priniesol zápasy, ktoré odštartovali prvé kolo dorasteneckej a mužskej 1. ligy. Muži, aj napriek vysokej účasti hráčov na tréningoch, vycestovali v oklieštenej zostave na Oravu.

V prvom mužskom zápase proti Žatva 90 Dolný Kubín sme nezačali najlepšie, keď už od úvodu domáci viedli 4:0. Chalani zamakali a dotiahli na 4:3. Ďalšia tretina bola rovnaká na góly, až tretiu tretinu sme úplne vypustili vypustili a podľahli súperovi 13:6 (4:3, 4:3, 5:0). Filip Vašš si pripísal hattrick. Kapitán Andrej Gazda a jeho vyjadrenie po zápase: “Sily nám nestačili. Máme mladých hráčov, boli trošku oplašení z prvého zápasu v mužskej lige. Pomaly sa zohrávame, nabudúce to bude lepšie.”

Góly Nitra: VAŠŠ 3 (Šedivý 1), ŠEDIVÝ 2 (Gazda 1), GRÁF (Gazda),

V druhom zápase proti Mútnemu sme predviedli podobný výkon. Filip Vašš si preniesol streleckú formu z prvého zápasu a otvoril skóre už v 3. minúte. Bol to zároveň jediný gól v prvej tretine, viedli sme 1:0. Po úvodnej oťukávačke však nastala smršť gólov zo strany domácich. Konečný výsledok esteticky upravil Marek Šedivý s Taldíkom, ktorý si pripísal prvý gól v drese Nitry. Slovo dostal nováčik Jakub Tokár: “Zápas sa mi hodnotí ťažko. Prvú tretinu sme začali skvele, vyhrávali sme 1:0, v druhej tretine sme začali cítiť, že nás bolo málo a máme mladých hráčov. Hrali sme v 10tich hráčoch a v závere sa ešte dvaja zranili, takže ani dopredu, ani dozadu to už nešlo.” 

Výsledok zápasu Mútne-Nitra: 12:5 (0:1, 6:1, 6:3)

Góly Nitra: VAŠŠ (Šedivý), ŠEDIVÝ (Desat), TOKÁR (Taldík), TALDÍK (Šedivý), HAMZA

 

Dorastenci doma predviedli peknú kombinačnú hru, najmä v zápase proti Púchovu. V doobedňajšom zápase proti kvalitnému súperovi z AS Trenčín to nemali ľahké, avšak v druhom zápase sme mali loptičku na hokejkách častejšie ako súperi, ktorí boli vo výrazne oklieštenej zostave a mali sme šancu ich ubehať. Prvú tretinu sme ovládli v pomere 3:2, no potom nastal zlom, ktorý rozhodol o našej prehre. Viac sa dozviete z vyjadrenia trénera Michala Hudáka: “Prispôsobili sme sa súperovmu tempu, prestali sme hrať, nenapádali sme, nebehali sme a to bolo to kľúčové, čo rozhodlo tento zápas. Ku koncu sme sa začali rozbiehať, ale bolo už neskoro.” 

Výsledky zápasov:

DFA Nitra – AS Trenčín = 5:10 (2:4, 1:3, 2:3)

DFA Nitra – FBK Púchov = 7:9 (3:2, 2:4, 2:3)

 

Ženy, ktoré odohrali prvé kolo minulý víkend, tiež muži a dorastenci nezačali sezónu ideálne. Avšak, práve sme len odštartovali a chuť vyhrávať je veľká.

Najbližšie si môžete pozrieť druhé kolo ženskej extraligy na domácej pôde už tento víkend! Tešíme sa na vašu podporu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *