Covid19 vs. Florbal

Od štvrtku 15.10. platia opatrenia, ktoré ovplyvnili súťažnú sezónu naprieč všetkými kategóriami. Opatrenia platia na neurčito a tak náš klub funguje na indiviuálnej báze. Svitá však na šancu tréningov po 6 členných skupinkách. Viac prezradia slová prezidenta klubu, Patrika Foltysa: “Radi by sme využili možnosť trénovať do 6 ľudí, ale nevieme či nám to umožnia prenajímatelia hál ,nakoľko sú športové haly uzavreté. Dúfame, že v najbližších dňoch sa rozhodne a dostaneme ponuku trénovať za sprísnených opatrení.”

Covid19 ovplyvnil i súťažné zápasy počas minulého víkendu. Zápas neodohrali juniori a ani ženy, ktorým nepricestoval Sabinovský florbalový klub. Viaceré hráčky Predátoriek sa totiž ocitli v karanténe. Oba zápasy boli odložené a presunuté na iný termín. Druhý zápas so Spišskou Novou Vsou ženy odohrali s úspešným koncom. Poučili sa z minulých zápasov a dávali si pozor na časté vylúčenia. Po peknom výkone v televíznom zápase zdolali súperky v pomere 7:5. Vyjadrenie trénera Rolanda Drgoňa pre FB stránku Hyundai Extraliga: „Dnes sme začali výborne, dali sme tri rýchle góly, ktoré nás nakopli a hrali sme si svoju hru. Po výbornom začiatku sme nepochopiteľne poľavili a súper zobral iniciatívu a dotiahol sa na nás. Druhá tretina bola nervózna a rozháraná. Všetko nám odskakovalo od hokejok, avšak z hry sme mali viac, o čom svedčia aj strely v náš prospech. Do tretej tretiny sme išli s tým, že zápas dotiahneme do víťazného konca. Aj keď súper vyrovnal, tak sme sa nepoložili, ale naopak sme zdvihli hlavy a dali sme dva góly, na čo už súper nevedel reagovať. Musím dievčatá pochváliť za vynikajúci výkon. Odviedli super robotu. Na záver ma mrzí správanie sa hosťujúceho trénera, ktorý provokoval moje hračky počas hry aj počas prerušenia…“. 

Výsledok zápasu:

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBK Kométa Spišská Nová Ves   7:5 (3:2, 2:1, 2:2)

Góly NR: Macejáková 2 (Pintérová, Kňažková), Pintérová, Gogová (Štefániková), Kňažková (Krajčová), Krajčová (Kňažková), Šidlová (Ferenčíková)

 

Dva zápasy stihli odohrať aj starší žiaci, ktorí mali v kádri i staršie žiačky. Medzi strelcami gólov sme bádali známe mená ako Kopčeková, Majba, Zlatňanský. Chlapčensko-dievčenský tím do 15 rokov zdolal domáce Topoľčany 7:3. “Do prvého súpera Žochár Topoľčany sme sa pustili hneď v prvej tretine ,kde sa presadila hlavne naša najlepšia strelkyňa Saša Kopčeková hattrickom. Prvú tretinu sme vyhrali 4:0.V druhej tretine sme si dali vlastný gól ,čo trošku naštartovalo súpera ale dobre sme bránili a mali sme aj veľa gólových šancí. Tretia tretina bola už v našich rukách a po výbornej hre sme zvíťazili 3:7” – Patrik Foltys, tréner družstva.

Po výbornom prvom zápase nasledoval kvalitný súper z Partizánskeho, čo uznal aj tréner: “Hneď na začiatku tretiny sme zistili, že súper je kvalitný a nesmieme ho podceniť .Prvá tretina skončila 1:2, zápas bol úplne vyrovnaný. Bohužiaľ druhá tretina nám ušla 0:4.Do tretej tretiny sme nastúpili s tým, že vyrovnáme, ale po našom vylúčení 10+2+2 a ďalšiemu 2 minútovému trestu sme v oslabení 3na5 nedokázali otočiť skóre. Domov sme priniesli 3 body ,ale všetci sme si výborne zahrali a tešíme sa ďalších súperov.”

Výsledky zápasov:

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbO Žochár Topoľčany   7:3 (5:1, 2:1, 0:0)

Góly NR: Kopčeková 3, Zlatňanský 2, Majba 1, Foltys 1

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – Fbk Harvard Partizánske   1:6 (1:2, 0:4, 0:0)

Góly NR: Majba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *