Úvod

Ženský tím sa dlhodobo pohyboval na najvyšších priečkach v extralige.
V sezónach 2013/14 a taktiež 2014/15 sa ženy prebojovali až do samotného finále. V oboch prípadoch však narazili na FBK Tvrdošín, ktorý bol v sériách hraných na 3 víťazné zápasy úspešnejší.
Na krkoch našich hráčok sa tak vynímali strieborné medaily.

Pred sezónou 2015/16 prišlo k viacerým zmenám v zostave. Niekoľko hráčok sa rozhodlo pre odchod. Káder sa omladil a do zostavy sa prepracovalo viacero junioriek, či nových hráčok.
V tomto ročníku sa striedali lepšie výkony s tými horšími, no mnoho dievčat zažívalo premiérový ročník medzi ženami a naberali predovšetkým dôležité skúsenosti.
Púť v play-off skončila už vo štvrťfinále proti Pruskému.

Ročník 2016/2017 poznačil tím predovšetkým odchod dlhoročnej opory Romany Janegovej, ktorá sa vybrala za novými výzvami najskôr do Švédska a neskôr do Českej extraligy.
Káder tak postrádal lídra a aj napriek postupnému zlepšovaniu v priebehu sezóny obsadili ženy nakoniec 9.miesto znamenajúce baráž.
Tú ale zvládli a extraligu si zahrajú aj v ďalšej sezóne!

Posledný ročník znamenal pre florbal menšiu revolúciu. Ženská extraliga získala partnera - automobilku Hyundai, preto liga dostala nové meno Hyundai extraliga žien. Poskytla prenosy zo zápasov, ktoré sú vysielané na Huste.tv. Okrem toho zvýšenou medializáciou poskytli príležitosť pre sponzorov, ktorí chcú figurovať v ženskom florbale. Do tímu sa ešte v predošlých sezónach vrátila Romana Janegová, ktorá sa snaží byť príkladom pre svoje spoluhráčky a v najbližšej sezóne spolu s ostatnými posilami doplní káder Rolanda Drgoňa a Rada Čurného, ktorí sa pokúsia vrátiť Slávii Nitra zašlú slávu.