Úvod

Tím junioriek má za sebou úspešnú sezónu, akú nečakal zrejme nikto.
Z úvodnej kvalifikačnej skupiny zloženej z troch tímomv - DFA Nitra, ŠK 98 Pruské, M-sport Salming Trenčín, sa po dvoch výhrach nad Trenčínom a dvoch prehrách s Pruským baby kvalifikovali na Majstrovstvá Slovenska.
Nenešťastie viacero opôr, pôsobiacich aj v ženskom mužstve, sa z rozličných dôvodov turnaja zúčastniť nemohlo a tak do Spišskej Novej Vsi, kde sa toto podujatie konalo, vycestovalo z Nitry sedem statočných(vrátane brankárky).

Z trojčlennej skupiny síce baby postúpili z posledného miesta, keď podľahli mužstvám z Prešova a Kysuckého Nového Mesta, no ich výkony sa od zápasu k zápasu zlepšovali a vo vyraďovacej časti si to odnieslo práve Pruské, ktorému baby mali čo oplácať. V semifinále opäť narazili na svojho súpera zo skupiny - Kysucké Nové Mesto a opäť ťahali za kratší koniec, ale sen o medailách rozplynúť nenechali.

V zápase o bronz juniorky narazili na Prešovčanky, ktoré tentokrát po bojovnom výkone porazili a do Nitry sa cestovalo s medailami na krkoch!

V nasledujúcom ročníku nebolo na západe Slovenska do tejto kategórie prihlásených dostatok tímov. Ten náš bol jediným a tak sa baby kvalifikovali na Majstrovstvá Slovenska automaticky. Na nich nakoniec obsadili 6.miesto.

Minulá sezóna už bola našťastie opäť obsadená aj v našom regióne. V konkurencii 4 tímov dokázali baby vybojovať 4 výhry zabezpečujú postup na záverečný turnaj v Mútnom.
Na ňom opätovne obhájili 6.miesto z predchádzajúceho ročníka.

V aktuálnom ročníku sa Slovenský florbalový zväž pokúsil oživiť túto kategóriu a zmenil formát z klasického 5+1 na 3+1.
Toto rozhodnutie sa stretlo s rozdielnymi názormi, no nakoniec ostalo zachované.
V regióne západ sú však okrem našich junioriek prihlásené len ich rovesníčky z Pruského.

 
 
fotka je sezóny 2014/15; čoskoro aktualizujeme :)