Starší žiaci v Leviciach 100%ný!

Starších žiakov počas víkendu čakalo 7. a posledné kolo v tomto kalendárnom roku.
To sa konalo v Leviciach a na náš tím čakali dvaja súperi – domáce Levice, ktoré v prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne zdolali presvedčivo 13:0 a FBK Púchov.

FBK Fair Levice – DFA Nitra 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Levice, figurujúce na poslednej priečke v tabuľke, nastúpili do zápasu s jednoznačnou taktikou brániť a uhrať čo najlepší výsledok.
Domáci hneď od úvodu postavili päťčlennú barikádu pred svojho brankára a čakali čo vymyslí súper.
Chalanom istý čas trvalo, kým prišli na spôsob akým sa cez prehustenú obranu súpera dostať až k bráne.
Ako prvý sa dokázal presadiť Šimon Duša, na ktorého už po 12 sekundách nadviazal Viktor Fulier.

Aj v druhej časti zápasu hra prebiehala podľa rovnakého scenára.
Nitra podľa očakávaní celý čas dobíjala bránu súpera a hralo sa len na našej útočnej polovici.
Náskok postupne navýšil Daniel Struk a následne aj Vladimír Lacena.
Hoci sa súperovi podarilo streliť kontaktný gól a znížiť na 1:4, priebeh hry to nijak nezmenilo a ešte do prestávky gólom odpovedal Chris Hrušovský.

V 3.tretine sa hral pre oko diváka nie príliš záživný florbal.
Levičania dokázali využiť možnosť trestného strielania, no naši starší žiaci držali zápas pevne vo svojich rukách.
Žiaľ strelecky sa trápili, keď nevyužili viacero výborných príležitostí a do záverečnej sirény sa presadil už len Hrušovský. Nebyť individuálnych chýb, zápas mohol skončiť aj dvojciferným výsledkom.

Góly Nitra: Hrušovský 2 (Lacena 2), Duša, Fulier (Lacena), Struk, Lacena (Benedikovič)

FBK Púchov – DFA Nitra 3:12 (1:3, 1:4, 1:5)

Súper z Púchova bol v miernej nevýhode, keďže ho čakal druhý zápas v rade.
Na druhej strane však boli hráči FBK rozbehnutí a na koňa ich dostalo aj vylúčenie na našej strane, ktoré prišlo už v 34 sekunde.
Chalani sa síce dokázali ubrániť, no Púchovčania pokračovali vo výbornom začiatku a nakoniec dokázali otvoriť skóre stretnutia.
Od tohto momentu však prebrali iniciatívu hráči Nitry a do prestávky otočili priebeh zápasu na 3:1.

V druhej dvadsaťminútovke pre zmenu výborne začala Nitra a po úvodných 5 minútach bol stav stretnutia už 7:1.
Sériu 7 strelených gólov na našej strane dokázal súper prerušiť až v 11.minúte, čím uzavrel skóre tejto tretiny.

Chalani sa však hrou bavili a predvádzali kvalitný výkon s minimálnym počtom chýb.
Hoci hneď v 1.minúte záverečnej časti hry inkasovali odpoveďou bolo ďalších 5 gólov v bráne súpera a konečný výsledok 12:3!

Góly Nitra: Lacena 3, Hrušovský 2 (Duša, Lacena), Fulier 2 (-, Benedikovič), Duša 2 (Lacena, Hrušovský), Matušík (Struk), Scheibenreif (Matušík), Struk (Scheibenreif)

Zostava Nitra: Mišík – Lacena (C), Stančík, Hrušovský, Scheibenreif, Fulier, Klimo, Matušík, Duša, Struk, Benedikovič

Starší žiaci sa v tabuľke, vďaka plnému bodovému zisku, posunili na 2.miesto len o bod za vedúci 1.FBC Florbal Trenčín – kompletná tabuľka.

Hoci bol tréner Marián Balog s výsledkami oboch zápasov spokojný, vie, že jeho zverenci majú vo svojej hre stále rezervy a môžu hrať aj lepšie.
Vedeli sme čo nás čaká v prvom zápase.
Neustále som hráčom pripomínal aby hrali svoju hru, no to sa nám počas celého zápasu nedarilo. Prispôsobili sme sa hre súpera a hrali sme príliš staticky. Ťažko sa nám presadzovalo cez „autobus,“ ktorý domáci zaparkovali pred bránou. Navyše sa nám nedarilo ani strelecky.

Zápas s Púchovom bol už o niečom inom.
Súper chcel hrať florbal, čo našim šikovným hráčom vyhovovalo.
Umnou hrou a často nádhernými akciami do prázdnej brány sme rozobrali súpera na súčiastky.
K tomuto zápasu nemám žiadne pripomienky, musím chlapcom poďakovať za predvedený výkon a vyzdvihnúť kolektívny hru.

Kompletné výsledky 7.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov, ktoré je konečne doplnené aj o úvodné 2 zápasy, si môžete pozrieť na našom webe v sekcií starší žiaci – dfanitra.sk/starsi-ziaci