Nové tváre v mužskom tíme #3

V záverečnej 3.časti článkov zo série Nové tváre v mužskom tíme si predstavíme poslednú dvojicu nových hráčov, ktorí pred touto sezónou doplnili káder mužov.
Čo to o sebe nám prezradili obranca Erik Šramko a Miloš Holečka, ktorý na svoju premiéru v drese Nitry ešte čaká.

Erik Šramko
Vek: 29
Držanie hokejky: ľavák
Číslo: 38
Post: obranca
Prichádza z: Topoľčianky
Ako si sa dostal k florbalu a čo ťa dostalo práve sem k nám do klubu?
S florbalom som sa prvýkrát stretol ešte na vysokej škole a hneď som si ho zamiloval. Potom som už len začal zháňať možnosti, aby som mohol čo najviac hrávať.
Do DFA som prišiel lebo som sa chcel zasa posunúť o niečo vyššie a ďalej sa zlepšovať v tomto športe.

Čo hovoríš na spoluhráčov? Ako ste si sadli?
Spoluhráčov a celkovo partiu hodnotím super.
Na zápasoch sa povzbudzujeme a hecujeme aj za nepriaznivého stavu.
Som rád, že aj navzdory “menším“ vekovým rozdielom sme si hneď takto sadli a vytvorili dobrý kolektív, čo je pre fungovanie tímu veľmi dôležité. A aj keď sa ešte ukazuje slabšia zohratosť kolektívu, hráme tímovo a pomáhame jeden druhému.

Ako zatiaľ hodnotíš výkony tímu a taktiež aj svoje individuálne výkony?
Hodnotiť tím musím tiež len pozitívne. Myslím, že máme veľa kvalitných hráčov, čo sa ukazuje aj na produktivite útočníkov, bojovnosti obrancov a neposlednom rade skvelých zákrokov oboch brankárov.
Verím, že nám forma nielen vydrží ale aj porastie a udržíme sa dokonca na prvom mieste (pozn. aktuálne sa už tím mužov nachádza na 2.mieste).

No a moje výkony? Teraz na začiatku je to trochu ťažko hodnotiť, lebo ako útočník som sa posunul do obrany, s čím sa trochu pasujem.
Hlavne s pokojom v rozohrávke a väčšou zodpovednosťou, čo je pre mňa nová vec. Nabrali sa ale nejaké posily do zadných radov, tak sa možno posuniem aj do útoku. Tam je ale momentálne riadny pretlak, takže sa budem musieť s chalanmi o túto pozíciu pobiť. Potom to už bude len na trénerovi.
Či už obrana alebo útok, určite sa budem snažiť o čo najlepšie výkony, aby som pomohol tímu.

Miloš Holečka
Vek: 25
Držanie hokejky: pravák
Číslo: 5
Post: center
Prichádza z: Zlaté Moravce
Ako si sa dostal k florbalu a čo ťa dostalo práve sem k nám do klubu?
S florbalom som začal len pred pár rokmi. S chalanmi sme chceli skúsiť niečo nové a iné ako hokej a hokejbal. Niečo podobné, no menej kontaktné, aby sme sa nepozabíjali. Tak sme skúsili florbal, ktorému sme sa venovali a bavil nás čoraz viac a viac.
Do Nitry som sa dostal spolu s ďalšími kamarátmi z Moraviec, keďže sme sa chceli posunúť o niečo vyššie, skúsiť už nejaký vyšší level a samozrejme sa ďalej zlepšovať.

Čo hovoríš na spoluhráčov? Ako ste si sadli?
Chalani sú super. Je tam super partia, bez ohľadu na to, či sú hráči mladší alebo starší. Všetci si super rozumejú a to je to, čo by malo podľa mňa fungovať v každom kolektívnom športe, pretože od toho sa odvíjajú aj výsledky.

Miloš je však nanešťastie aktuálne časovo vyťažený, čo je hlavným dôvodov prečo ešte neabsolvoval ligovú premiéru. Pevne však veríme, že príde čoskoro a že sa mu u nás, v novom pôsobisku, bude dariť.

Foto: Miloš Holečka (vľavo), Erik Šramko (vpravo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *