Nitra hostila 5.kolo ligy starších žiakov

Počas uplynulého víkend sa v Nitre odohralo 5.kolo západoslovenskej ligy starších žiakov. Pre to však znamenalo 3. a 4. zápas v tejto sezóne.
Do haly SPU pricestovala až štvorica tímovFBK Púchov, FBK Fair Levice, FBC 11 Trnava a ŠK Victory Stars Nová Dubnica. Celkovo sa tak odohralo 5 zápasov.

DFA Nitra – FBC 11 Trnava 8:3 (1:1, 3:1, 4:1)

Náš tím začal mierne ustráchane čoho výsledkom bol aj prvý inkasovaný gól.
Skúsenejí hráči v tíme starších žiakovv však postupne prebrali taktovku zápasu pod svoje krídla a jasne na palubovke dominovali.
Na ich smolu sa však dopúšťali individuálnych chýb, ktoré mužstvo stálo lepší výsledok. Po druhej tretine na tabuli svietilo 4:2.
Domáci hráči sa naplno rozbehli až v tretej tretine, kde ďalšími štyrmi gólmi pochovali nádeje súpera.

Góly Nitra: Hrušovský 2 (Lacena, Duša), Duša 2 (Lacena, -), Lacena, Scheibenreif (Klimo), Fulier, Klimo (Scheibenreif)

DFA Nitra – ŠK Victory Stars Nová Dubnica 5:7 (1:2, 2:2, 2:3)

Zápas s Dubnicou už bola iná šálka kávy.
Hostia posilnení o viacerých hráčov chceli oplatiť Nitre prehru z posledného vzájomného zápasu (pozn. V 1.kole vyhrali starší žiaci pomerom 11:4). Hráči Dubnice nastúpili do zápasu veľmi aktívne a dvomi rýchlymi gólmi narušili plány domácich.
V polovici zápasu však na rozdiel jedného gólu znížil Lukáš Matušík po asistencii Jakuba Scheibenreifa.

V 2.tretine sa Dubničanom opäť podarilo presadiť dvakrát, no chalani odpovedali rovnakou kartou. V rozmedzí 15 sekúnd vsietili 2 góly a hneď boli o čosi veselšie.

Záverečnú dvadsaťminútovku odštartovali vyrovnávajúcim gólom hneď v 17tej sekunde. O 40 sekúnd neskôr išli dokonca do vedenia, no to im vydržalo len do úvodu 4.minúty kedy Dubnica vyrovnala.
Hoci chalani bojovali ako sa len dalo, vyrovnať sa im aj napriek viacerým sľubne vyzerajúcim šanciam nepodarilo. Až príliš často sa pokúšali presadiť po individuálnych prienikoch, aj napriek tomu, že prihrávka mohla byť v niektorých momentoch lepšou variantov.
Na konci zápasu ešte náš tím vyskúšal hru bez brankára, no gól padol práve do našej odkrytej bránky.

Dubnica tak vyrovnala vyrovnala vzájomnú bilanciu v tejto sezóne na 1:1. Starší žiaci však smútiť nemusia. Po 4 zápasoch majú na konte 9 bodov a skóre 37:14!

Góly Nitra: Hrušovský 3 (Lacena 1, -), Matušík (Scheibenreif), Duša (Lacena)

Zostava Nitra: Mišík (zápas proti Trnave) , Kysela (zápas proti Dubnici) – Stančík, Fulier, Klimo, Benc, Benedikovič, Scheibenreif, Matušík, Hrušovský, Duša, Struk, Lacena (C), Bútora

K obom zápasom sa nám vyjadril aj tréner tímu – Marián Balog.
Proti Trnave sme hrali v tejto sezóne po prvýkrát a nevedeli sme, čo od nich čakať. Trvalo nám trochu dlhšie, kým sme si zvykli na hru súpera a navyše, chalanom sa strelecky až tak nedarilo.
Tretiu tretinu sme sa už florbalom bavili, čoho dôkazom je aj konečný výsledok.

Čo sa týka druhého zápasu s Dubnicou, očakávali sme náročný duel, čo sa aj potvrdilo.
Súper na nás vybehol s vysokým napádaním a zatlačil nás do obranného pásma.
Najväčšie problémy nám však robil kapitán súpera, ktorého sme aj napriek veľkej snahe nedokázali ubrániť a vsietil nám až päť gólov.
Chlapcom však chcem aj touto formou poďakovať, že sa za stavu 1:4 nevzdali a neustálym povzbudzovaním sa hecovali k lepšiemu výkonu.
Chýbalo trošku športového šťastia a mohli sme tento zápas dotiahnuť aj do víťazného konca. Nevadí, taký je šport. Chalanom nemám čo vytknúť, bojovali až do úplného záveru. Toto kolo hodnotím pozitívne aj napriek prvej prehre v sezóne.

Na záver ešte ďakujeme všetkým Vám, ktorí si našli v nedeľu cestu do haly a prišli sa pozrieť a podporiť našich starších žiakov!

Kompletné výsledky 5.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií starší žiacidfanitra.sk/starsi-ziaci