Na domácej palubovke starší žiaci s výhrou aj prehrou

Po dvoch prehrách v 9.kole sa tím starších žiakov predstavil na domácej pôde, čo chceli chalani využiť na opätovný návrat na víťaznú kolaj.
V hale SPU si vo vzájomných súbojoch zmerali sily celkovo 4 družstvá – Dragons Hlohovec, FBK Harvard Partizánske, AS Trenčín a samozrejme DFA Nitra.

DFA Nitra – Harvard Partizánske 7:4 (1:0, 3:0, 3:4)

Úvodná tretina sa niesla v duchu vzájomného oťukávania sa, pretože sa jednalo o prvý vzájomný týchto tímov v aktuálnej sezóne.
To však nebolo prekážkou pre Vlada Lacenu – aktuálne najproduktívnejšieho hráča súťaže – ktorý otvoril skóre stretnutia už v 48. sekunde.
Po kostrbatom úvode sa tempo hry zrýchlilo a oba celky si dokázali vytvoriť niekoľko sľubných šancí. Ďalší gól však do prestávky už nepadol.

Chalani si tak tesné vedenie preniesli do druhej tretiny. V tej už herne dominovali, čo sa postupne odzrkadlilo aj na ďalších strelených góloch.
Na výsledkovej tabuli svietil stav 4:0 a vyzeralo to na pohodový zápas. Opak bol však pravdou.

Domáci hráči sa uspokojili s výsledkom a začali hrať individuálne, z čoho pramenilo viacero chýb.
Partizánske sa dostalo do zápasu dvoma rýchlymi gólmi, z čoho domáci ešte viac znervózneli.
Rozbehnutým hosťujúcim hráčom sa v 8. minúte po závare pred bránou podarilo dokonca znížiť na rozdiel jediného gólu, no na tento moment už chalani dokázali zareagovať.
Ato tým najlepším možným spôsobom, keď dvomi gólmi opäť uzemnili svojho súpera a zvýšili na 6:3.
Záver zápasu ešte poznačilo vylúčenie na strane domácich. Po inkasovanom góle na 6:4 bol na trestnú lavicu za nešportové správe poslaný Viktor Fulier.
Nitrania však ďalšiu drámu nepripustili a ešte počas hry v oslabení navýšili svoj náskok a upravili tak skóre na konečných 7:4.

Góly Nitra: Lacena 3 (-, Benedikovič, Mišík), Hrušovský 2 (Duša 2), Matušík (Stančík), Stančík (Matušík)

DFA Nitra – Dragons Hlohovec 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)

Hlohovec pricestoval do Nitry s výbornou zápasovou bilanciou, keď v doterajšom priebehu súťaže prehral len jediný zápas. Domáci hráči však boli odhodlaní tento fakt zmeniť.
Stretnutie sa nieslo v pokojnom duchu, keďže hostia pricestovali len s ôsmimi hráčmi a spoliehali sa predovšetkým na zabezpečenú obranu a rýchle brejky.
Nitra povzbudzovaná viacerými fanúšikmi sa ujala vedenia parádnym gólom Chrisa Hrušovského.
Hlohovcu sa v 13tej minúte sa podarilo vyrovnať vďaka rýchlemu brejku, no dlho sa z tohto stavu netešil.
o necelé 3 sekundy totižto znova prehrávali, o čo sa postaral Šimon Duša.

Vstup do druhej tretiny vyšiel opäť lepšie našim hráčom.
Už po 30 sekundách rozvlnil sieť za brankárom hostí po druhý raz Hrušovský.
Avšak Nitra sa s tým stavom znova uspokojila a priebeh z predchádzajúceho zápasu sa zopakoval, no tentokrát s horším koncom.
Hráči hostí postupne pridali až štyri góly, vďaka čomu otočili vývoj zápasu a ujali sa vedenia 3:5.
Domáci tréner okamžite reagoval oddychovým časom, aby upokojil svojich zverencov. To sa ukázalo ako správny ťah a do konca tretiny ešte dokázali podarilo znížiť na rozdiel gólu.

Tento stav zotrval až do 6. minúty záverečnej časti hry, keď využil zaváhanie obrany Daniel Struk. Zoči voči brankárovi nezaváhal a vyrovnal na 5:5.
Starší žiaci však túžili po víťazstve a tak sa stále tlačili do útoku. Hoci mali niekoľko vyložených gólových príležitostí, povestné šťastie tentokrát stále na strane súpera.
Hlohovčanom stačili dve malé chyby v defenzíve, ktoré využili 100%tne a vo vyrovnanom zápase a nakoniec Nitru zdolali 7:5.

Góly Nitra: Hrušovský 2 (Lacena 2), Duša (Lacena), Matušík (Lacena), Struk (Lacena)

Zostava Nitra: Mišík (vs Partizánske), Kysela (vs Hlohovec) – Lacena (C), Benc, Klimo, Struk, Matušík, Stančík, Hrušovský, Fulier, Benedikovič, Duša

Na zhodnotenie zápasov sme si prizvali trénera Mariána Baloga:
Prvú tretinu sme sa s Partizánskym viac menej oťukávali a skúšali sme, čo si môžeme dovoliť.
V 2.tretine sa náš stroj rozbehol už na plné obrátky a s predvedenou hrou som bol spokojný. Potom však, ako to už u nás býva zvykom príde nepochopiteľný herný výpadok a chlapci začnú hrať na vlastné triko, z čoho pramenia aj individuálne chyby a následné inkasované góly.
Nebyť poľavenia v 3.tretine, mohol byť výsledok ešte krajší.

V druhom zápase sme hrali skoro polovicu času veľmi dobre.
Vyhrávali sme 3:1 a potom akoby sme sa zľakli, že môžeme poraziť takého silného súpera a znova sa opakoval scenár z prvého zápasu. Zbytočnými chybami sme doslova darovali súperovi góly.
Po oddychovom čase chalani zdvihli hlavy, podarilo sa im zlepšiť hru v defenzíve. Dokonca sme dokázali vyrovnať a cítili sme šancu na výhru.
Žiaľ, nepremenené šance nás stáli zápas. Dva rýchle brejky súpera nás položili na lopatky z čoho sme sa už nedokázali otriasť.

Keď zlepšíme v útoku svoju koncovku a budeme si lepšie plniť úlohy pred vlastnou bránkou, tak verím, že máme šancu poraziť aj favoritov našej skupiny.

Pred ďalším kolom, ktoré je naplánované až na 4.3.2018, tak starší žiaci vedia, kde sú ich slabiny a na čom majú najviac zapracovať.

Kompletné výsledky 7.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií starší žiacidfanitra.sk/starsi-ziaci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *