Muži zakončili rok prehrou a remízou s lídrom

Druhý decembrový víkend patril 7.kolu 2.ligy mužov.
V hale SPU v Nitre sa zišlo 5 celkov, ktoré zabojovali o posledné body v roku 2017.
Našich mužov čakali zápasy proti Červeníku Leopoldov a taktiež proti aktuálnemu tabuľkovému lídrovi Ice Players Sereď.

DFA Nitra – FBC Červeník Leopoldov 6:8 (2:4, 2:1, 2:3)

Po vzájomnej remíze v predchádzajúcim kole pricestovali hráči Leopoldova na toto kolo v mierne početnejšej zostave (7+1 pozn.).
Úvodné buly zápasu bolo naplánované už o 8:00, čo možno pripísať pomalšiemu rozbehu oboch mužstiev.
Prvý gól stretnutia padol až v závere 9.minúty, no loptu z brány vyťahoval práve náš brankár.
Hoci sa chalani snažili o rýchlu odpoveď, kombinačná hra im príliš nevychádzala z čoho opäť ťažili hráči Červeníku. Dvoma rýchlymi gólmi v rozmedzí necelých 30 sekúnd sa razom dostal do vedenia 3:0.
Útokom našich hráčov dokázali odolávať až do 17minúty, keď sa podarilo presadiť Matúšovi Bányimu.
Hoci sa ešte pred prestávkou podarilo Leopoldovu odskočiť na rozdiel 3 gólov, posledné slovo mal Marek Šedivý, ktorý znižoval na 2:4.

V 2.tretine sa muži snažili náskok súpera zmazať. V ich hre bolo veľa nepresností a hoci mali navrch, presadiť sa nedokázali až do 12.minúty, kedy skóroval Roman Laktiš.
V čase 14:20 prišlo vytúžené vyrovanie z hokejky Šedivého.
Hráči Červeníku však boli v koncovke efektívny a aj napriek nie príliš častej streľbe dokázali prekonať domáceho brankára Michala Hudáka a zaistiť si vedenie.

Záverečná dvadsaťminútovka bola ako na hojdačke.
Na vyrovnávajúci gól Patrika Martišku odpovedal hosťujúci Ďuriš, pre ktorého tento gól znamenal zavŕšenie hattricku.
Chalanom sa síce podarilo opäť vyrovnať, no do konca zápasu už skórovali len hráči Leopoldova, ktorí definitívne zlomili zápas na svoju stranu dvoma gólmi strelenými v priebehu 10 sekúnd.
Frustráciu z výkonu v závere podčiarklo vylúčenie Adama Smidu. Ten bol na tresnú lavicu poslaný za sekanie, no nedokázal udržať svoje emócie a za hrubosť ešte následne zinkasoval 2+10.

Za zmienku stojí aj fakt, že až 7 gólov Leopoldova bolo bez asistencie.

Góly Nitra: Šedivý 2 (Smida, Hrebeňák), Bányi (Šedivý), Laktiš (Šramko), Martiška (Mištík), Smida (Bányi)

DFA Nitra – ICE Players Sereď 7:7 (2:2, 3:2, 2:3)

V druhom zápase čakal mužov náročnejší súper, ktorý je aktuálnym lídrom tabuľky. Paradoxne práve v tomto zápase sa im podarilo vybojovať lepší výsledok.

Do tohto stretnutia nastúpil tím Nitry ako vymenený. Chalani hodili nevydarený zápas za hlavu, čo sa im vyplatilo a už v úvode išli do vedenia.
V polovici zápasu svoj náskok navýšili, no Sereď taktiež ukázala svoju kvalitu a ešte do prestávky dokázali skóre vyrovnať.

Aj druhá časť zápasu mala podobný priebeh.
Adam Smida rozvlnil sieť súpera už v úvodných minútach, no hra bola pomerne vyrovnaná.
V 9.minúte sa Ice Players opäť podarilo vyrovnať, no tento stav vydržal len 7 sekúnd po tom, čo sa z presného zásahu radoval Bányi.
Po hattrickovom góle Smidu boli chalani opäť na koni, no Sereď, hoci opäť s dvojgólovým mankom, Nitranom na viac gólov odskočiť nedovolila a v 17.minúte ešte dokázali znížiť.

Aj do tretice vyšiel lepšie vstup do tretiny Nitre, keď sa dokázal presadiť Mištík.
Sereďčania sa však ani tentokrát nevzdali a 2 gólové manko dokázali zmazať.
Za stavu 6:6 tak bolo všetko opäť otvorené a oba celky robili čo to šlo preto, aby si plný bodový zisk uchmatli pre seba.
Nakoniec sa však hráči na oboch stranách radovali ešte jedenkrát a aj keď v závere mali domáci viacero šancí a v jednej zo situácii dokonca lopta poskakovala po bránkovej čiare, body sa napokon delili po remíze 7:7.

Góly Nitra: Smida 4 (Bányi 2, Martiška, Hrebeňák), Mištík 2 (Grznár, Laktiš), Bányi (Šedivý)

Zostava Nitra: Hudák – Šedivý ( C), Laktiš, Boďo, Smida, Martiška, Jančo, Mištík, Bányi, Šramko, Kormančík, Hrebeňák, Šiko, Grznár, Páleník, Zdichavský

Do zostavy sa po vynútenej pauze zavinenej natrhnutými väzmi vrátil Filip Šiko, ktorého sme si prizvali na zhodnotenie oboch zápasov.

K prvému zápasu sa nie je moc k čomu vyjadrovať. Maximálne sme ho pokazili.
Viazla kombinácia a súper bol jednoznačne efektívnejší. My sme naopaok boli zamrznutí.
Od brankára až po posledného útočníka to nefungovalo, ale nádej sme nestrácali. Vedeli sme, že kvalita je na našej strane, avšak počas celého zápasu sa nám nedarilo podľa predstav a tak sme prehrali.

V druhom zápase, proti lídrovi tabuľky, sme sa museli oveľa zlepšiť, ak sme chceli pomýšľať na body.
Zlý výkon proti Červeníku nás však zomkol a do stretnutia nastúpilo celkom iné mužstvo.
Každý siahol na dno svojich síl a na ihrisku to bolo vidieť. Ani raz sme v zápase neprehrávali a celý čas sme sa navzájom podporovali.
Avšak Sereď tiež ukázala svoju kvalitu, keď zakaždým dokázala dorovnať.

Zhrnul by som to tak, že všetko zlé je na niečo dobré a takáto prehra nám ukázala, že vždy do každého zápasu musíme ísť na 100% sústredení a bojovať o každú loptu. Len tak môžeme vyhrávať.

Filipovi ďakujeme a prajeme veľa šťastia do ďalších zápasov.

Kompletné výsledky 7.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií muži – dfanitra.sk/muzi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *