Mladší žiaci opäť na 2.mieste!

Po úvodnom turnaji odohranom na domácej palubovke pauzovali naši mladší žiaci niečo vyše mesiaca. Do akcie sa opäť dostali až počas uplynulého víkendu.
Tentokrát si to namierili do Trenčína, kde ich okrem domáceho 1.FBC čakali súperi z Topoľčian a Trnavy.

FbO Žochár Topoľčany – DFA Nitra 3:6 (0:1, 3:4, 0:1)

Chalani po úvodnom buly na nič nečakali a len čo sa loptička dostala do hry, zahryzli sa do súpera. Odmenou bol strelený gól a vedenie 1:0.
“Žochári“ sa však postupne oklepali a hra sa vyrovnala.
Brankári na oboch stranách však hru sledovali pozorne a ďalšieho presného zásahu sme sa do prestávky nedočkali.

Prostredná časť hry bola na góly najbohatšia.
Lepšie do nej vstúpili Topoľčany, ktorým sa podarilo streliť vyrovnávajúci gól.
S nerozhodným stavom však nebol spokojný ani jeden tím a oba chceli vedenie strhnúť na svoju stranu. O pekné útočné akcie na oboch stranách rozhodne núdza nebola.
Do šatní nakoniec odchádzali spokojnejší naši hráči, keďže na tabuli svietilo skóre 5:3 v ich prospech.

V záverečnej časti hry chceli hráči Topoľčian s výsledkom ešte niečo urobiť.
Naši mladší žiaci sa však nedali a zodpovednou hrou smerom dozadu, do ktorej sa zapájal každý jeden hráč na ihrisku, zabránili akejkoľvek dramatizácii zápasu.
Navyše súperovi neustále hrozili protiútokmi. A práve pri jednom z nich padol jediný gól v tejto tretine a tým sa uzavrelo skóre zápasu na konečných 6:3.

Štatistiky hráčov: Smida 4+1, Bútora 2+2, Bednárik 0+1, Špaňo 0+1

1.FBC Trenčín – DFA Nitra 16:5 (4:1, 4:3, 8:1)

Skvelý úvod z prvého zápasu sa chalanom v tom druhom napodobniť nepodarilo a prvá tretina patrila domácim hráčom. Tí sa dokázali presadiť hneď 4krát, pričom ťažili najmä z kolektívnych chýb nášho tímu.
Po štvrtom inkasovanom gól sa tréner Marcel Liko rozhodol pre time-out, po ktorom sa jeho zverencom podarilo vsietiť kontaktný gól.

Strelený gól mal na mužstvo pozitívny účinok, čo sa ukázalo v 2.časti hry, kedy sa mladším žiakov podarilo vyrovnať!
Gól znamenajúci vyrovnanie bol pritom vyslaný až z našej obrannej polovice a pre brankára domáceho tímu znamenal koniec v tomto stretnutí.
Trenčania však prepli na vyššie obrátky a ešte do konca tretiny si dokázali vybudovať pohodlný 4gólový náskok.

V poslednej časti hry sa opäť ukázal rovnaký problém ako na domácom turnaji v Nitre – nedostatočná šírka kádra.
Trenčania, hrajúci v značne početnejšej zostave, začali postupne nad 7 hráčmi (pozn.plus brankár) Nitry, ktorým už dochádzala energia, dominovať, čoho výsledkom bolo 8 gólov našej sieti.

Štatistiky hráčov: Bútora 2+0, Bednárik 0+4, Zlatňanský 2+0, Špaňo 1+0, Tóth 0+1

Zostava Nitra: Tóth – Bútora, Bednárik, Zlatňanský, Bajčan, Hutira, Smida, Špaňo

Chalanov však výsledok až tak mrzieť nemusí.
Vďaka väčšiemu počtu strelených gólov sa dostali pred Trnavu, ktorá taktiež porazila Topoľčany, a obsadili tak skvelé 2.miesto!
Gratulujeme!

K hodnoteniu výkonov mladších žiakov sme si prizvali vedúceho ženského tímu – Marcela Lika, ktorý zaskakoval na trénerskom poste.

Za oba zápasy hráčov chválim. Keďže nás bolo len 7+1, všetci hráči naozaj veľmi makali. V prvom zápase som bol pozitívne prekvapený z peknej hry chalanov, keďže osobne som ich doteraz hrať nevidel.

Prvá tretina prvého zápasu bola z našej strany dobrá. Tá prostredná zasa trochu horšia, vzhľadom na pár kolektívnych chýb.

Do tretej tretiny som sa rozhodol trochu pozmeniť zostavu a dvoch útočníkov presunúť do obrany namiesto obrancov, ktorí si tak mohli vyskúšať hru v útoku, čo nám podstatne pomohlo a zápas sme dotiahli do úspešného konca.

Do druhého zápasu vstúpil náš súper veľmi dobre a po 4 inkasovaných góloch som bol nútený vziať time-out a znova poprehadzovať pozície hráčov.
To nám opäť pomohlo a chalani v prostrednej časti hry dokázali vyrovnať.
Posledná tretina bola žiaľ nad naše sily a prehrali sme ju rozdielom sedem gólov.

Chalani sa ale rozhodne nemajú začo hanbiť. Keby sme mali aspoň dve plné “lajny“, domácich by sme minimálne viac potrápili a možno aj uchmatli nejaké body.

Kompletné výsledky zápasov z turnaja v Trenčíne, tabuľky všetkých odohraných turnajov a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií mladší žiacidfanitra.sk/mladsi-ziaci