Michal Špeťko – V tíme je dosť kvality a talentu nato, aby sme sa umiestnili do 8. miesta

Po odohraní úvodnej polovice základnej časti Extraligy žien prišla na rad reprezentačná prestávka.
My sme tento čas využili, aby sme sa spolu s Michalom Špeťkom, trénerom našich žien, bližšie pozreli na fungovanie tímu, zhodnotili výkony a taktiež poodhalili plány do druhej polovice sezóny.

Čo stálo za rozhodnutím stať sa trénerom ženského tímu a ako si sa dostal k tejto pozícii?
K pozícii trénera ženského tímu som sa dostal viac menej vďaka manažérovi klubu Peťovi Sklenkovi, s ktorým som riešil nejaké veci ohľadom klubu všeobecne a spomenul mi, že ženský tím momentálne vedie Romana Janegová.
Tak som ju kontaktoval s tým, že by som jej v prípade potreby s pár vecami pomohol.
Zo začiatku som sa realizoval len tak bokom, no potom po pár zápasoch sme sa dohodli (aj z dôvodu, že Romana je hlavne hráčka a chce sa venovať hre ), že tím preberiem celkovo s tým, že keď bude treba, ona zasa pomôže mne (čo aj pomáha a začo som jej aj vďačný).

Na čom musí tím najviac zapracovať a čo je naopak jeho najsilnejšou stránkou?
To, na čom musí tím najviac zapracovať je hra ako taká.
Aby som vysvetlil, v tíme máme viacero individuálne kvalitných hráčok, no chýba im tímovosť a spoločná súhra. Tú však môžme docieliť len trénovaním a to je momentálne kameň úrazu tohto tímu.
Na prstoch jednej ruky by som spočítal, kedy bol tím za celú dobu až doteraz na tréningu komplet. Tým, že na väčšinu tréningov chodí 5-7 báb, trpí celá hra.
Nevieme si natrénovať jak systémy herné, tak žiadne situácie a to sa potom odzrkadlí aj na zápase, nakoľko už len keď 1-2 ľudia nevedia, čo majú robiť, tak musí improvizovať celá päťka/tím a hra tým trpí.
Za momentálne najsilnejšiu stránku (aj keď si budem protirečiť) by som označil práve tú individuálnosť. Hráčky ako Janegová, Pintérová či Kňažková vedia v najhorších chvíľach zabrať a potiahnuť tím.

Počas uplynulých sezón bol ženský tím zložený z pomerne mladých hráčok, ktoré len naberali skúsenosti v ženskej extralige. Pred touto sezónou sa však vrátilo do Nitry viacero hráčok so skúsenosťami nie len zo Slovenskej extraligy.
Ako sa na tíme odzrkadlil ich príchod?
Tieto hráčky sú pre tím veľkým prínosom, jednak z líderského hľadiska, ale aj z toho herného.
Taká Romana Janegová má viac odohraného na najvyššej úrovni, ako mnohé odcikané :).
No som zástancom toho, že v tíme by mala byť rovnováha medzi staršími a teda skúsenejšími hráčkami a mladými, ktorým síce tá skúsenosť možno chýba, ale dokážu ju nahradiť svojou dravosťou a chuťou do hry.
Pokiaľ sa nám podarí skombinovať tieto typy hráčok, tak verím, že budeme konkurencie schopný tím pre všetkých súperov v extralige.

Aká je v tíme partia?
Musím povedať, že v tíme je partia fakt skvelá.
Baby sú kamarátky, mnohé sa poznajú už pár rokov a aj tie, ktoré sú novšie okamžite zapadli.
Nechýbajú team-buildingy v podobe rôznych spoločných posedení, mimo-florbalové aktivity ako laser games, výlety či podobne.
Pevne verím, že táto partia sa zachová čo najdlhšie a potiahnu to spolu ešte minimálne pár rokov.

Hoci sú výkony tímu ako na hojdačke, spoľahlivé výkony podáva na pravidelnej báze Peťa Hačková. Je to pre hráčky hrajúce pred ňou povzbudzujúcim faktom?
Peťa je skutočne veľkou oporou tímu, v každom zápase podáva spoľahlivý a stabilný výkon. Som veľmi rád, že brankárku jej formátu máme v tíme.

Ako s odstupom času hodnotíš úvodnú polovicu sezóny?
Úvodnú polovicu sezóny nemôžem hodnotiť kladne z viacerých dôvodov.
Ten najhlavnejší je priebežné umiestnenie a hlavne už pomerne veľký bodový odstup od priečok zabezpečujúce účasť v play-off a tým pádom aj neúčasť v baráži, ktorej sa určite chceme vyhnúť.

Aké sú ciele tímu v druhej časti?
Cieľov mám ja osobne viacero. Či už zlepšiť prístup k tréningom, zlepšiť obraz hry a podobne, no HLAVNÝ CIEĽ je všetkým určite jasný – zaistiť si účasť v play-off.
Aj keď, ako som spomínal vyššie, bodový odstup od týchto miest je už pomerne väčší, v hre je stále dostatočný počet bodov a v tíme je dosť kvality a talentu nato, aby sme ten počet bodov dosiahli a umiestnili sa do 8. miesta.

Michalovi ďakujeme a jemu ako aj celému tímu prajeme to druhej polovice sezóny len to najlepšie!
Prvý zápas po reprezentačnej prestávke je na programe ešte pred sviatkami.
Už túto nedeľu, 17.12., privítajú baby na domácej pôde (Mestská športová hala – Klokočina) Hurikán Bratislava. Úvodné buly je naplánované na 14:00.
Aj touto cestou Vás všetkých srdečne pozývame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *