Marek ĎAKUJEME!

Po uplynulom víkende máme za sebou prvú polovicu základnej časti Extraligy žien.
Ešte predtým ako začneme bilancovať sa zameriame na lavičku ženského tímu.
Ako ste už zrejme postrehli, v tejto sezóne sa v pozícii trénera neobjavuje známa tvár z predchádzajúcich dvoch sezón – Marek Dida.
Marek ukončil svoje pôsobenie v pozícii hlavného trénera nie len ženského tímu, ale aj trénera junioriek a v minulej sezóne taktiež dorasteniek.
Marek, ktorý v Nitre pôsobil od začiatku svojej florbalovej kariéry, sa najmä počas uplynulých dvoch sezón výraznou mierou podieľal všemožnými spôsobmi na fungovaní klubu z rôznych perspektív. Nadišiel však čas, kedy sa to všetko nedalo skĺbiť s ďalšími povinnosťami a svoje pôsobenie pri klube musel ukončiť. Za sebou však zanechal kusisko dobre odvedenej roboty, za čo sme mu ako klub naozaj vďačný.

Čo všetko mal počas tohto obdobia Marek na starosti, na čom všetkom sa podieľal a ako sa mu na darilo nie len na poste trénera?

Premiéru v pozícii trénera absolvoval už v sezóne 2014/15, keď spolu s Marošom Migom doviedli juniorky na Majstrovstvách Slovenska k bronzovým medailám!

V tejto sezóne skončil svoje ročné pôsobenie pri ženskom tíme Peter Satin a po dvoch vicemajsterských sezónach stál náš klub pred náročnou úlohou, kto bude jeho nasledovníkom. Ako náhrada sa ponúkol práve dlhoročný hráč Nitry – Marek Dida, ktorý síce bez predošlých skúseností, no plný entuziazmu ochotne prijal túto rolu.
Okrem zmeny trénera však došlo aj k odchodu viacerých kľúčových hráčok, ktoré ukončili svoje pôsobenie pri florbale, respektíve sa rozhodli pokračovať v iných kluboch.
Priestor dostali mladšie hráčky, ktoré postúpili z juniorskej kategórie a doplnilo ich niekoľko nových tvárí.
Tím sa tak výrazne obmenil a bola pred ním nová etapa.

Sezóna 2015/16 bola výzvou a zároveň plná očakávaní nie len pre debutanta na trénerskom poste, ale pre celý tím.
Ženy ju nakoniec zakončili na 6.mieste s bilanciou 6-1-1-10 (výhra, výhra po predĺžení/nájazdoch, prehra po predĺžení/nájazdoch, prehra).
V play-off narazili na známeho súpera – ŠK 98 Pruské, ktorý rozhodne mal babám čo oplácať. Pruské sériu vyhralo 3:0 a nakoniec dokráčalo k majstrovskému titulu.

V kategórii junioriek sa základná časť kvôli nízkemu počtu prihlásených tímov (1) nehrala a dievčatá sa kvalifikovali priamo na Majstrovstvá Slovenska, kde obsadili 6.miesto.

Sezóna 2016/17 bola opäť o čosi náročnejšia, či už ako výzva pre mladého trénera, no rovako aj pre hráčky.
Káder opustilo opäť niekoľko skúsených žien, no najväčšou stratou bol odchod kapitánky Romany Janegovej.
Zodpovednosť sa tak presunula na mladšie hráčky, z ktorých väčšina nemala v Extralige žien odohrané viac ako sezónu, či dve.
Baby bojovali statočne, no nedostatok skúseností a absencia skúseného lídra boli citeľné, čo sa prejavilo aj na konečnom umiestnení – 11.miesto.
V následnej baráži však baby ukázali, že aj napriek tomu sú odhodlané na sebe pracovať a extraligovú príslušnosť si udržali.

Juniorky, tentokrát už v konkurencii 3 tímov zo západu, sa znova kvalifikovali na Majstrovstvá Slovenska, kde obhájili 6.miesto.

O niečo menej sa darilo našim dorastenkyniam, ktoré premiérovú sezónu zakončili bez výhry.
Podotknúť však treba, že na brankárskom poste sa striedali hráčky preferujúce iné posty a zloženie kádra nebolo optimálne.

Aby toho nebolo málo, Marek v sezóne 2015/16 pôsobil taktiež pri mužoch.
Tí totižto do tohto ročníka vstúpili bez trénera a tak sa ako kapitán tímu podieľal do značnej miery aj na fungovaní tohto celku.
Do približne polovice sezóne bol spolu s Marošom Migom aj pri kormidle tímu juniorov.

Trénovanie tímu je náročné úloha a každý, kto si túto rolu vyskúšal Vám to určite potvrdí. Vyžaduje si množstvo času, či už na prípravu tréningov, taktiky do zápasov alebo aj čo sa cestovania na jednotlivé zápasy týka.
Taktiež aj potrebné mať odhodlanie, pevné nervy a trpezlivosť. Keď máte navyše na starosti tímov viac, je to naozaj výzva.
Marek sa s ňou popasoval naozaj statočne a výraznou mierou prispel k fungovaniu celého klubu.
V mene DFA Nitra tak Marekovi ĎAKUJEME za všetkú odvedenú prácu vo všetkých pozíciách a pri všetkých spomínaných kategóriách.
Do budúcna prajeme len to najlepšie na všetkých frontoch 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *