Dorastenci v Seredi bodovali naplno!

Dorastenci si to počas minulého víkendu namierili do Serede, kde ich čakala Trnava a odveta s Piešťanmi.
Tímu chýbali kapitán Filip Vašš, ktorý však aj napriek chorobe vycestoval a podporoval spoluhráčov aspoň zo striedačky a brankár Jakub Kormančík. Toho nahradila brankárska dvojica z tímu starších žiakov – Tomáš Kysela a Jakub Benc.

FBC 11 Trnava – DFA Nitra 3:12 (0:1, 2:4, 1:7)

Nevedno, či sa v úvodnej dvadsaťminútovke na hre nášho tímu odzrkadlila absencia kapitána, no chalani nepôsobili práve najistejším dojmom. Nízky počet striel a najmä množstvo nepresností komplikovalo prechod do útoku a taktiež nenapomáhalo pri vytváraní šancí.
Jediný gól tretine však padol do brány Trnavy. Presadiť sa dokázal Filip Kormančík.

Po prestávke vybehli chalani na plochu s cieľom zjednodušiť hru a častejšie zamestnávať súperovho brankára.
Taktiku však prispôsobila aj Trnava a už v 55 sekunde bol stav vyrovnaný.
V 9.minúte ale opäť úradoval Filip Kormančík a následne sa k nemu pridal aj Adam Smida. Priblížiť sa na rozdiel jedného gólu sa Trnave podarilo po nešťastnom vlastnom góle, no nikto z našich hráčov si z toho ťažkú hlavu nerobil.
Namiesto toho ešte do prestávky pridali dva góly a za stavu 5:2 bola v kabíne citeľne lepšia atmosféra.

V úvodných minútach záverečnej časti hry sa vlastenca podarilo dať aj hráčom Trnavy.
Nádej na zmazanie 4 gólového manka svitla ešte počas vylúčenia Matúša Hamzu, no skórovať sa podarilo práve nám. A to hneď 2x! V oboch prípadoch sa presadil Adam Smida, ktorý zavŕšil hattrick.
Keďže chalanov čakal ešte zápas proti Piešťanom a zápas mali pod kontrolou, tempo hry sa postupne zvoľňovalo, aby ušetrili nejaké sily.
Góly však padli ešte na oboch stranách. Na našej strane si po dva presné zásahy pripísali Smida a Kormančík, ktorý taktiež zavŕšil hattrick. Za “domácich“ sa druhýkrát v stretnutí presadil ich kapitán.

Góly Nitra: Smida 5 (Joanidis 4, Mihalčák), Kormančík 4 (Smida 2, Lacena, Múdry), Hrebeňák (Smida), Lacena (Smida), vlastný gól Trnava

FBC Páv Piešťany – DFA Nitra 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Zápasy proti tomuto súperovi bývajú vždy vyhrotené a už v prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne došlo k šarvátke.
Inak tomu nebolo ani teraz a podľa slov jedného z našich hráčov začali hráči Piešťan presne tak ako skončili aj posledný zápas – zákroky na, no taktiež aj za hranicou pravidiel a časté dohrávanie súbojov mimo hry.
Hoci rozhodcovia si tieto zákroky zo začiatku príliš nevšímali, chalani k tomu pristúpili naozaj zrelo. Súbojom sa snažili vyhýbať, nenechali sa nimi rozhodiť a sústredili sa najmä na svoju hru.
Toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne a v 12.minúte išli do vedenia. Necelé 2 minúty pred koncom sa však radovali aj hráči Piešťan a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu.

V 2.tretine chceli chalani skórovať čo najskôr, aby hru upokojili, no stal sa pravý opak a do vedenia išli prvýkrát v zápase Piešťany.
Svoj náskok si strážili zodpovednou defenzívou, cez ktorú sa naši hráči nie a nie presadiť. V čase 16:01 však rozhodcovia poslali na tresnú lavicu jedného z hráčov Páv a túto príležitosť dorastenci neodmietli a vyrovnali na 2:2. Ďalšia presilovej hra, rovnako za hrubosť, prišla v čase 18:43 a aj tentokrát sa skončila predčasne. Už po 3 sekundách sa do vedenia vrátila Nitra.

Záverečná tretina sľubovala veľkú drámu.
Piešťanskí pávi chceli stoj, čo stoj vyrovnať a snažili sa našich hráčov čo najviac zatlačiť do defenzívy.
Tí ju ale zvládli skvelo a nepovolili až do konca. V závere ešte víťazstvo dvoma gólmi poistil Vlado Lacena a dorastenci sa tak mohli radovať z plného bodové zisku!

Góly Nitra: Smida 3 (Múdry, Hrebeňák, Kormančík), Lacena 2

Zostava Nitra: Kysela (zápas proti Trnave), Benc (zápas proti Piešťanom) – Smida, Martiška, Jančo, Hamza, Kotúč, Joanidis, Kormančík F., Mihalčák, Hrebeňák, Lacena, Múdry

Za hráča druhého zápasu označili chalani Martina Martišku, ktorý sa prezentoval obetavou hrou a nie len že zvládol čeliť tvrdým zákrokom súpera, no taktiež zablokoval obrovské množstvo striel.
Ako však zhodnotil zápasy sám Maťo?
(doplníme)

Kompletné výsledky 3.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií dorastencidfanitra.sk/dorastenci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *