Brankársky debut a 2 remízy – 6.kolo 2.ligy mužov

Po takmer trojtýždňovej prestávke sa opäť rozbehla aj 2.liga mužov.
V 6.kole hranom v Seredi čakali náš tím zápasy proti Dragonsu Hlohovec a Červeníku Leopoldov.
Prvá komplikácia však nastala ešte predtým ako chalani vôbec vyrazili z Nitry.
Z trojice brankárov figurujúcich na súpiske nebol totižto pre sobotňajšie zápasy dostupný ani jeden a tak sa muselo pristúpiť k alternatívnemu riešeniu.
Z hráčov z pola nakoniec padla voľba na Šimona Grznára.

Dragons Hlohovec – DFA Nitra 7:7 (0:4, 3:2, 4:1)

Začiatok zápasu ako aj úvodná tretina vyšla chalanom podľa plánu.
Skóre zápasu otvoril Rasťo Mištík, ktorému asistoval navrátilec Patrik Martiška. O minútu a pol pridal ďalší presný zásah Jozef Hrebeňák a muži sa tak postupne dostávali do tempa.
Novopečený brankár Šimon Grznár zlikvidoval všetky strelecké pokusy súpera a po dvoch góloch Adama Smidu sa išlo do šatní za stavu 4:0 v prospech DFA.

Ani v druhej časti zápasu nič nenasvedčovalo tomu, že by chalani nemali tento zápas zvládnuť.
V 2.minúte skóroval Marek Šedivý a hoci sa hralo zo strany na stranu, náskok si naši hráči strážili.
Hlohovčanom sa prvýkrát podarilo prekonať nášho brankára až v 14.minúte. V 18. minúte sa radovali opäť, no odpoveď z hokejky Bányiho, ktorý sa po minuloročnom pôsobení v tíme Florko Košice a následnej prestávke spôsobenej zranením objavil opäť v drese Nitry, prišla takmer okamžite.
To sa im však hráčom Dragonsu príliš nepáčilo a už o minútu opäť ukrojili z náskoku.

Súper vycítil šancu a začal hrať agresívnejšie, čo sa mu vyplatilo. V čase 2:11 znížili na rozdiel jediného gólu.
To však našich hráčov nenechalo chladných a svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 7:5 Rasťo Mištík.
Hlohovčania sa za každú cenu snažili vyrovnať, no ich strelecké pokusy boli buď zblokované alebo končili na solídne chytajúcom Grznárovi.
V čase 11:30 bol na trestnú lavicu za sekanie poslaný Bányi a len 5 sekúnd pred jeho opätovným návratom na plochu sa hráčom Dragonsu podarilo udrieť.
Rovnaká situácia sa opakoval v čase 19:35.
25 sekúnd však Hlohovcu stačilo a v čase 19:53 prišiel gól znamenajúci remízu.

Góly Nitra: Mištík 2 (Martiška 2), Smida 2 (Šedivý, Bányi), Hrebeňák, Šedivý (Smida), Bányi (Vašš)

FBC Červeník Leopoldov – DFA Nitra 11:11 (6:5, 5:3, 0:3)

Sklamanie bolo na mužoch badateľné. Chuť si ale chceli napraviť na súperovi z Leopoldova, ktorý pricestoval len v zložení 5+1.
V zápase, v ktorom padlo až 22 gólov sa ani na jednej strane dlho neotáľalo.
Hneď v úvodnej minúte putoval za hrubosť na trestnú lavicu Bányi a súper presilovku dokázal využiť.
O 30 sekúnd už viedol 2:0, na čo však dvoma gólmi v priebehu 7 sekúnd reagoval Marek Šedivý.
V nastolenom tempe sa pokračovalo aj naďalej. Súper naďalej ťažil z laxného prístupu našich hráčov a v čase 8:23 viedol už 6:2.
V 2. polovici úvodnej dvadsaťminútovky sa však chalani spamätali a náskok súpera stiahli na 6:5.

Do prostrednej časti hry nastúpili Nitrania s cieľom vyrovnať, no viac sa darilo hráčom súpera, ktorý si dokázali odskočiť na rozdiel 3 gólov.
Vďaka rýchlym gólom Smidu a Vašša znamenajúcich stav 7:8, sa hra opäť vyrovnala, no hráči Leopoldova si náskok dokázali ustrážiť a po 40 minútach bol stav 11:8.

V poslednej tretine sa chalani ocitli v situácii, v ktorej často byť nezvyknú.
Pristúpili k nej však zodpovedne a hru súpera sa snažili čo najviac obmedziť, čo sa im koniec koncov aj darilo.
Nedarilo sa im však príliš strelecky a na gól Rasťa Mištíka zo 4.minúty sa podarilo nadviazať až v minúte 19tej.
Aj v druhom však prišlo vytúžené vyrovnanie.
41 sekúnd pred koncom sa presadil Roman Laktiš a uzavrel stav strenutia na konečných 11:11.

Góly Nitra: Šedivý 3 (Martiška, Vašš 2), Smida 3 (Vašš 2, Hrebeňák), Boďo (Mištík), Šramko (Boďo), Vašš (Šedivý), Mištík, Laktiš (Vašš)

Zostava Nitra: Grznár – Vašš (C), Šedivý, Laktiš, Páleník, Mištík, Šramko, Boďo, Zdichavský, Martiška, Bányi, Smida, Hrebeňák, Jančo

Muži si tak k 7 výhram a 1 prehre pripisujú aj 2 remízy. Hoci s výkonom spokojný byť nemôžu, neodchádzajú naprázdno.
Keď k tomu prirátame neplánovaný debut Šimon Grznára medzi troma žrďami, môžeme tento víkend považovať za úspešný z pohľadu získania nových a do budúcna veľmi dôležitých skúseností.

K hodnoteniu zápasov sme si prizvali bývalého hráča juniorského tímu, ktorý sa po ročnej prestávke opäť vrátil do florbalového kolotoča.
Reč je o Patrikovi Martiškovi.
Na zápas sme boli dobre naladený a verili sme si.
Zo začiatku sme hrali super, po 1.tretine sme vyhrávali, len potom sa niečo v nás pokazilo a začali sme prepadávať a dostávali sme zbytočné góly.
Po zápase vládlo v šatni sklamanie, ale museli sme sa pripraviť na ďalšie stretnutie.
V ňom nás súper prekvapil hneď zo začiatku. Dostávali sme rýchle góly a museli sme doťahovať, čo sa nám našťastie stále darilo, aj keď sme mali jednoznačne vyhrať.
Treba sa poučiť z chýb a viac trénovať. Ja veru mám čo doháňať, keďže som mal dlhú pauzu.

Paťo aj napriek spomínanej dlhej pauze na florbal tak úplne nezanevrel a nový kolektív sa mu pozdáva.
Počas toho roku som si bol občas zahrať s kamarátmi, ale len for fun.
Nový tým mužov vyzerá super. V šatni panuje super náladu a tak isto aj na ihrisku. Ja som veru s tímom spokojný.

Kompletné výsledky 6.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií muži – dfanitra.sk/muzi