Ako dopadol 9.ročník Štefanského turnaja?

Pekný deň,

v športovej hale SPU sa dňa 26.12.2017 konal 9. ročník Štefanského turnaja vo florbale.
Turnaj sa tešil veľkému záujmu, keď mimo zúčastnených 12 mužstiev, mali záujem o účasť aj ďalšie, ktorých účasť však organizátori museli z kapacitných dôvodov už odmietnuť.
Turnaja sa zúčastnili priaznivci z Nitry ale aj okolia, tradiční, ale aj noví účastníci a to najmä študenti ale i staršie generácie.
Turnaj sa ako obvykle hral systémom každý s každým v dvoch 6 členných skupinách, pričom z každej postupovali štyri tímy do playoff.
Zápasy hrané na 12minút priniesli svižné tempo, nasadenie ale aj kvalitnú hru.

Minuloroční finalisti II.FBC Székesfehérvár, napriek tomu, že v základnej časti utrpeli len jednu prehru, tentoraz skončili už v štvrťfinále a to po remíze a následnej prehre na samostatné nájazdy s mužstvom Fit bar team, ktorý sa do playoff prebojoval len s jednou výhrou v základne časti ale zároveň bez prehry.
Následne však v semifinále podľahli mužstvu Team 68 z Partizánskeho.

Dobre hrajúci tím Hnojárov ani tento rok neuspel v boji o finále, keď po výhre vo štvrťfinále nad hokejbalistami z Aaaaahoyte 5:0, podľahli v semifinále Nerozvážnym mladíkom tesne 4:3. Podarilo sa im však už po štvrtý raz v rade získať 3. miesto, keď zdolali mužstvo Fit bar team 5:1.

Vo finále sa streli dve neporazené mužstva turnaja a to tím Nerozvážni mladíci, ktorý dovtedy vyhral všetky svoje zápasy a mužstvo Team 68, ktorý v základnej skupine jeden zápas remizoval.
Svoju neporaziteľnosť obe mužstvá obhájili aj v základom hracom čase finále a o víťazovi tak rozhodli samostatne nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Nerozvážni mladíci, keď z dvoch pokusov premenili jeden, zatiaľ čo mužstvo Team 68 z troch ani jeden, resp. brankári aktérom viac skórovať neumožnili 🙂

Športový klub SLÁVIA SPU DFA NITRA, týmto vyslovuje úprimnú vďaku všetkým hráčom i fanúšikom, ktorí sa turnaja zúčastnili ale aj všetkým, ktorí pomohli, aby sa tento turnaj uskutočnil a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

Zároveň si dovoľujeme upozorniť priaznivcov a záujemcov, nakoľko sa pripravuje ďalší ročník mestskej ligy vo florbale, aby sledovali náš FB a web, ktoré informujú o florbale v Nitre.

A v rovom roku všetkým prajeme veľa nielen športových úspechov!

Športu zdar!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *