9. a 10. kolo ZEX: Odhodlanie ako na tréningu a heroický výkon s nešťastným koncom

Tretí novembrový víkend znamenal pre naše ženy trip na východ Slovenska, kde ich čakali dva dôležité zápasy. Súpermi boli “susedia“ z tabuľky – tímy Michaloviec a Prešova.
Výsledky zápasov ste už zrejme videli, no my prinášame rozbor oboch stretnutí v podaní Michala Špeťka.

Eastern Wings Michalovce – DFA Nitra 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Góly Nitra: Blehová, Janegová (Pintérová)

Do zápasu sme nastúpili s vedomím (aj napriek postaveniu v tabuľke), že sme lepším tímom a iné ako výhra sa nepripúšťala. Bohužiaľ možno práve toto vedomie bolo rozhodujúcim faktorom nášho neúspechu.
Aj napriek väčšej kvalite na našej strane sme sa prispôsobili hre súpera, väčšiu snahu či odhodlanie, ktoré sme ukázali som videl aj na tréningu. Zápas v nízkom tempe, ktorý viac-menej rozhodla jedna hračka na súperovej strane.

FBC Mikuláš Prešov – DFA Nitra 9:8 po predĺžení (3:2, 3:2, 2:4, 1:0)
Góly Nitra: Kňažková 5 (Janegová 2, Blehová, Pintérová, -), Bírová (Huláková), Janegová (Kňažková), Daubnerová (Pintérová)

Opačný zápas oproti sobote, avšak s podobným výsledkom.
Do zápasu sme vstúpili skvele a hneď sme sa dostali do vedenia. Aj napriek tomu, že súper zrovnal, sa nám opäť rýchlo podarilo odpovedať a boli sme znova vo vedení.
Do šatne sa však odchádzalo s mankom jedného gólu a to aj napriek našej prevahe.
Nanešťastie na začiatku 2. tretiny sme si vybrali (ako sa stalo už v nejednom zápase ) hluchú 5-minútovku, čo nás v konečnom dôsledku pripravilo a pokojnú výhru.
Napriek nepriaznivému stavu 2:6 baby vstali z mŕtvych a heroickým výkonom dokázali zápas vyrovnať na prebiehajúcich 7:7.
Zápas sme mali pevne v rukách, gól visel na vlásku, no potom prišlo 5 minútové oslabenie (Kristína Blehová – vysoká hokejka, pozn.), v ktorom sa nám dokonca podarilo skórovať, ale taktiež sme raz inkasovali a ubudlo nám množstvo síl.
Zápas sa napokon dostal do predĺženia, kde sme dostali akéhosi „zlepenca“ a napriek prevahe sme nakoniec odišli len s 1 bodom.

Dvojicu zápasov, ktoré uzavreli úvodnú polovicu základnej časti nemožno považovať za vydarenú. Už o týždeň sa však konajú Majstrovstvá Sveta žien v Bratislave, čo znamená, že sa Extraliga žien odmlčí na takmer 4 týždne a to dáva nášmu ženskému tímu dosť času na prípravu.
Baby majú ideálny priestor na to, aby sa do toho na tréningoch “obuli“ naplno a následne vstúpili do druhej časti sezóny s ešte väčším odhodlaním bojovať o ďalšie body.
Veríme, že táto pauza nám prospeje.

Kompletné výsledky 9. a 10.kola, aktuálnu tabuľku a taktiež kanadské bodovanie našich hráčov si môžete pozrieť na našom webe v sekcií ženydfanitra.sk/zeny